NextGEN Gallery - en to sk_SK translation catalogue (729 entries)

en:  [<a href="%s">See image gallery at %s</a>]
sk_SK:  [<a href="%s">Pozrite si galériu obrázkov na %s</a>]

en:  sec
sk_SK: sek

en: # of columns
sk_SK: Počet stĺpcov

en: # of seconds
sk_SK: Počet sekúnd

en: %1$sMB (%2$s%%) Used
sk_SK: %1$sMB (%2$s%%) použitých

en: %1$sMB Allowed
sk_SK: %1$sMB povolených

en: %1s tag(s) deleted.
sk_SK: %1s štítok(y) vymazaný.

en: %s picture successfully added | %s pictures successfully added
sk_SK[0]: %s obrázok bol úspešne pridaný
sk_SK[1]: %s obrázkov bolo úspešne pridaných
sk_SK[2]: %s obrázky boli úspešne pridané

en: %s slug(s) edited.
sk_SK: %s slug(ov) upravený.

en: &lt; Prev
sk_SK: &lt; Predchádzajúce

en: (Error : Couldn't not find image)
sk_SK: (Chyba: Nie je možné nájsť obrázok)

en: (Error : Couldn't not update data base)
sk_SK: (Chyba: Databáza sa nedá aktualizovať)

en: (Error : Couldn't not update meta data)
sk_SK: (Chyba: Nie je možné aktualizovať metaúdaje)

en: (Hide Customization Options)
sk_SK: (Schovať možnosti prispôsobenia)

en: (Hide Customization Settings)
sk_SK: (Schovať nastavenia prispôsobenia)

en: (Show Customization Options)
sk_SK: (Zobraziť možnosti prispôsobenia)

en: (Show Customization Settings)
sk_SK: (Zobraziť nastavenia prispôsobenia)

en: (optional)
sk_SK: (voliteľné)

en: 0 images were uploaded
sk_SK: Nebol nahraný žiaden obrázok

en: 0 will display all images at once
sk_SK: 0 zobrazí všetky obrázky naraz

en: 1 image was uploaded successfully.
sk_SK: 1 obrázok bol úspešne nahratý.

en: 1 image was uploaded successfully. <a href="%s" target="_blank">Manage gallery</a>
sk_SK: 1 obrázok bol úspešne nahraný. <a href="%s" target="_blank">Správa galérie</a>

en: 90&deg; clockwise
sk_SK: 90&deg; v smere hodinových ručičiek

en: 90&deg; counter-clockwise
sk_SK: 90&deg; proti smeru hodinových ručičiek

en: <a href="http://wordpress.org/tags/nextgen-gallery?forum_id=10" target="_blank">Support Forums</a>
sk_SK: <a href="http://wordpress.org/tags/nextgen-gallery?forum_id=10" target="_blank">Fórum podpory</a>

en: <a href="https://www.imagely.com/languages/" target="_blank">Languages</a>
sk_SK: <a href="https://www.imagely.com/languages/" target="_blank">Jazyky</a>

en: <a href="https://www.imagely.com/wordpress-gallery-plugin/nextgen-gallery/" target="_blank">Introduction</a>
sk_SK: <a href="https://www.imagely.com/wordpress-gallery-plugin/nextgen-gallery/" target="_blank">Úvod</a>

en: <strong>Translation by : </strong><a target="_blank" href="https://www.imagely.com/wordpress-gallery-plugin/nextgen-pro/">See here</a>
sk_SK: <strong>Preklad: </strong><a target="_blank" href="https://www.imagely.com/wordpress-gallery-plugin/nextgen-pro/">Pozrite sa tu</a>

en: A failure occurred
sk_SK: Vyskytla sa chyba

en: Activate Imagify
sk_SK: Aktivovať Imagify

en: Add
sk_SK: Pridať

en: Add Gallery
sk_SK: Pridať galériu

en: Add Gallery / Images
sk_SK: Pridať galériu / obrázok

en: Add Hidden Images
sk_SK: Pridať skryté obrázky

en: Add MediaRSS link?
sk_SK: Pridať MediaRSS odkaz?

en: Add gallery / Upload images
sk_SK: Pridať galériu / nahrať obrázky

en: Add new album
sk_SK: Pridať nový album

en: Add new gallery
sk_SK: Pridať novú galériu

en: Add new tags
sk_SK: Pridať nové štítky

en: Add page
sk_SK: Pridať stránku

en: Add recent or random images from the galleries
sk_SK: Pridať nedávné, alebo náhodné obrázky z galérií

en: Add tags
sk_SK: Pridať štítky

en: Adjust Thumbnail Quality?
sk_SK: Upraviť kvalitu náhľadu?

en: After images are uploaded, they will be resized to the above dimensions and quality
sk_SK: Po nahratí budú obrázky zmenené na výššie nastavenú veľkosť a kvalitu

en: After you create and select a album, you can drag and drop a gallery or another album into your new album below
sk_SK: Po vytvorení a výbere albumu môžete do svojho nového albumu chytiť a presunúť galériu alebo iný album

en: Album | Albums
sk_SK[0]: Album
sk_SK[1]: Albumy
sk_SK[2]: Albumov

en: Album ID
sk_SK: ID albumu

en: Album creation failed.
sk_SK: Vytvorenie albumu zlyhalo.

en: Album deleted
sk_SK: Album bol vymazaný

en: Album description:
sk_SK: Popis albumu:

en: Album name:
sk_SK: Názov albumu:

en: Album overview
sk_SK: Prehľad albumu

en: Albums
sk_SK: Albumy

en: Albums will link this gallery to the selected page
sk_SK: Albumy prepoja túto galériu s vybranou stránkou

en: Alignment
sk_SK: Zarovnanie

en: All
sk_SK: Všetko

en: All galleries
sk_SK: Všetky galérie

en: All images
sk_SK: Všetky obrázky

en: All stylesheets must contain a <a href='#' onclick='%s'>file header</a>
sk_SK: Všetky štýly musia obsahovať <a href='#' onclick='%s'>hlavičku súboru</a>

en: Allow %6$s to collect some usage data with %5$s to make the plugin even more awesome. If you skip this, that's okay! %2$s will still work just fine.
sk_SK: Povoľte %6$s zhromaždiť niektoré údaje o použití %5$s, aby bol plugin ešte lepší. Ak toto preskočíte, je to v poriadku! %2$s bude stále fungovať.

en: Allow users to change the roles for other blog authors.
sk_SK: Umožniť používateľom zmeniť role pre iných autorov blogov.

en: Allow users to choose a style for the gallery.
sk_SK: Povoliť používateľom vybrať štýl galérie.

en: Allow users to import images folders from the server.
sk_SK: Povoliť používateľom importovať priečinky obrázkov zo servera.

en: Allow users to upload zip folders.
sk_SK: Umožniť používateľom nahrávať zip priečinky.

en: Allowed characters for file and folder names are
sk_SK: Povolené znaky pre názvy súborov a priečinkov sú

en: Alphabetical
sk_SK: Abecedne

en: Alt & Title Text / Description
sk_SK: Alt & Názov textu / Popis

en: Alt &amp; Title Text
sk_SK: Alt &amp; Názov textu

en: Alt/Title Text
sk_SK: Alt/Text názvu

en: Alt/Title text
sk_SK: Alt/Nadpis text

en: An absolute or relative (to the site document root) file system path
sk_SK: Absolútna alebo relatívna (ku koreňovému dokumentu webu) cesta k súborovému systému

en: An absolute or relative (to the site document root) file system path or an HTTP url
sk_SK: Absolútna alebo relatívna (ku koreňovému dokumentu webu) cesta k súborovému systému alebo HTTP url

en: An empty or 0 setting will make the gallery full width
sk_SK: Nič, alebo 0 nastaví šírku galérie na maximum

en: An unexpected error occured.
sk_SK: Nastala neočakávaná chyba.

en: An unexpected error occured. This is most likely due to a server misconfiguration. Check your PHP error log or ask your hosting provider for assistance.
sk_SK: Nastala neočakávaná chyba. Bola pravdepodobne spôsobená nesprávnym nastavením serveru. Skontrolujte log s PHP chybami, alebo požiadajte poskytovateľa hostingu o pomoc.

en: Aperture
sk_SK: Clona

en: Apply
sk_SK: Potvrdiť

en: Ascending
sk_SK: Vzostupne

en: Attach NextGEN Gallery to Post
sk_SK: Pripojte Galériu NextGEN do článku

en: Authentication Failed.
sk_SK: Overenie zlyhalo.

en: Author
sk_SK: Autor

en: Author Position
sk_SK: Pozícia autora

en: Authorization Failed.
sk_SK: Overenie zlyhalo.

en: Automatic image resizing failed [%1$s].
sk_SK: Automatická zmena veľkosti obrázku zlyhala [%1$s].

en: Automatically resize images after upload
sk_SK: Po nahratí automaticky zmeniť veľkosť obrázkov

en: Average
sk_SK: Priemer

en: Back
sk_SK: Späť

en: Back to gallery
sk_SK: Späť do galérie

en: Backup the original images?
sk_SK: Zálohovať originálne obrázky?

en: Blank
sk_SK: Prázdne

en: Browse images without reloading the page.
sk_SK: Prehliadanie obrázkov bez opätovného načítania stránky.

en: Bulk actions
sk_SK: Hromadné úpravy

en: CLICK TO LEARN MORE:
sk_SK: KLIKNITE PRE VIAC INFORMÁCIÍ:

en: Camera
sk_SK: Fotoaparát

en: Camera / Type
sk_SK: Fotoaparát/typ

en: Cancel
sk_SK: Zrušiť

en: Caption
sk_SK: Titulok

en: Categories
sk_SK: Kategórie

en: Category
sk_SK: Kategória

en: Caution: If you keep images in the original folder and later delete the gallery, the images in that folder might be deleted depending on your settings.
sk_SK: Upozornenie: Ak ponecháte obrázky v pôvodnom priečinku a neskôr odstránite galériu, obrázky v tomto priečinku sa môžu vymazať v závislosti od nastavení.

en: Center
sk_SK: Do stredu

en: Certain themes may allow images to flow over their container if this setting is too large
sk_SK: Niektoré témy môžu umožniť, aby obrázky prechádzali cez ich vymedzenie, ak je toto nastavenie príliš veľké

en: Change options
sk_SK: Zmeniť možnosti

en: Change style
sk_SK: Zmeniť štýl

en: Changes you make to the contents will be saved to
sk_SK: Zmeny, ktoré urobíte s obsahom, sa uložia do priečinku

en: Cheatin&#8217; uh?
sk_SK: Podvádzate, že?

en: Check memory limit
sk_SK: Skontrolujte limit pamäte

en: Check this link, if you didn't know how to set the permission :
sk_SK: Ak neviete, ako nastaviť oprávnenie, kliknite na tento odkaz :

en: Choose the default style for the galleries.
sk_SK: Vyberte predvolený štýl pre galérie.

en: City
sk_SK: Mesto

en: Clear
sk_SK: Zmazať

en: Clear image cache
sk_SK: Zmazať cache obrázkov

en: Click "Add New" to create a new page.
sk_SK: Kliknutím na tlačidlo "Pridať novú" vytvoríte novú stránku.

en: Click on "Pages" to access your WordPress pages.
sk_SK: Kliknutím na "Stránky" prejdete na stránky WordPressu.

en: Click on the "Add Gallery / Images" menu to create new galleries with images.
sk_SK: Kliknutím na ponuku "Pridať galériu / obrázky" vytvoríte nové galérie s obrázkami.

en: Click on the "NextGEN Basic Slideshow" radio button to select the display type for the gallery.
sk_SK: Kliknutím na prepínač "NextGEN Basic Slideshow" vyberte typ zobrazenia pre galériu.

en: Click on the Gallery menu to access NextGEN's functionality.
sk_SK: Kliknutím na ponuku Galéria získate prístup k funkciám aplikácie NextGEN.

en: Click to Close
sk_SK: Kliknutím zavrieť

en: Click to edit
sk_SK: Kliknutím upravíte

en: Click to remove
sk_SK: Kliknutím odstránite

en: Close
sk_SK: Zavrieť

en: Code
sk_SK: Kód

en: Completely clear the NextGEN cache of all image modifications?
    
    Choose [Cancel] to Stop, [OK] to proceed.
sk_SK: Kompletne vymazať všetky úpravy obrázkov z NextGEN cache?
    
    Vyberte [Zrušiť] pre zastavenie, [OK] pre potvrdenie.

en: Congratulations! You just created your first gallery.
sk_SK: Blahoželáme! Práve ste vytvorili svoju prvú galériu.

en: Congratulations! You just created your first gallery. Now let's insert it into the page. Click the "Display Galleries" tab.
sk_SK: Blahoželáme! Práve ste vytvorili svoju prvú galériu. Teraz ju vložte na stránku. Kliknite na kartu "Zobrazenie galérií".

en: Congratulations! You just created your first gallery. You can now click the "Publish" button on the right to publish your page.
sk_SK: Blahoželáme! Práve ste vytvorili svoju prvú galériu. Teraz môžete kliknúť vpravo na tlačidlo "Publikovať" a publikovať svoju stránku.

en: Contact
sk_SK: Kontakt

en: Contribute
sk_SK: Prispieť

en: Contribute development
sk_SK: Prispieť k rozvoju

en: Copied %1$s picture(s) to gallery %2$s .
sk_SK: Skopírovaných %1$s obrázok(ov) do galérie %2$s .

en: Copy image to...
sk_SK: Kopírovať obrázok do...

en: Copy to...
sk_SK: Kopírovať do...

en: Copyright Notice
sk_SK: Upozornenie na autorské práva

en: Could not access file system for gallery (%1$s).
sk_SK: Nepodarilo sa sprístupniť súborový systém pre galériu (%1$s).

en: Could not connect to FTP to determine path.
sk_SK: Nepodarilo sa pripojiť k FTP s určenou cestou.

en: Could not delete image file(s) from disk (%1$s).
sk_SK: Súbor(y) obrázkov sa nedajú odstrániť z disku (%1$s).

en: Could not determine FTP path.
sk_SK: Nepodarilo sa určiť cestu FTP.

en: Could not find album (%1$s).
sk_SK: Nepodarilo sa nájsť album (%1$s).

en: Could not find gallery (%1$s).
sk_SK: Nepodarilo sa nájsť galériu (%1$s).

en: Could not find image file for image (%1$s).
sk_SK: Nepodarilo sa nájsť súbor obrázka pre obrázok (%1$s).

en: Could not remove image because image was not found (%1$s).
sk_SK: Nepodarilo sa odstrániť obrázok, pretože obrázok nebol nájdený (%1$s).

en: Could not remove image from gallery (%1$s).
sk_SK: Nepodarilo sa odstrániť obrázok z galérie (%1$s).

en: Country
sk_SK: Krajina

en: Country code
sk_SK: Kód krajiny

en: Create Image failed. %1$s
sk_SK: Vytvorenie obrázku zlyhalo. %1$s

en: Create a new , empty gallery below the folder
sk_SK: Vytvorte novú prázdnu galériu v priečinku

en: Create a new gallery
sk_SK: Vytvorte novú galériu

en: Create new page:
sk_SK: Vytvoriť novú stránku:

en: Create new thumbnails
sk_SK: Vytvorte nové náhľady

en: Credit
sk_SK: Zdroj

en: Crop thumbnail
sk_SK: Orezať náhľad

en: Current Color
sk_SK: Aktuálna farba

en: Custom
sk_SK: Vlastné

en: Customize the display settings
sk_SK: Upravte nastavenia zobrazenia

en: Customize thumbnail
sk_SK: Prispôsobte náhľad

en: Database error. Could not add gallery!
sk_SK: Chyba databázy. Nepodarilo sa pridať galériu!

en: Date / Time
sk_SK: Dátum / Čas

en: Date Created
sk_SK: Dátum vytvorenia

en: Date/Time
sk_SK: Dátum/čas

en: Default
sk_SK: Východzí

en: Default Template
sk_SK: Predvolená šablóna

en: Default style
sk_SK: Predvolený štýl

en: Default thumbnail dimensions:
sk_SK: Predvolené rozmery náhľadu:

en: Delete
sk_SK: Zmazať

en: Delete Image Files?
sk_SK: Zmazať súbor obrázku?

en: Delete Tag
sk_SK: Vymazať štítok

en: Delete album ?
sk_SK: Vymazať album?

en: Delete image
sk_SK: Vymazať obrázok

en: Delete images
sk_SK: Vymazať obrázky

en: Delete tags
sk_SK: Vymazať štítky

en: Descending
sk_SK: Zostupne

en: Description
sk_SK: Popis

en: Description:
sk_SK: Popis:

en: Directory
sk_SK: Adresár

en: Directory <strong>%s</strong> contains no pictures
sk_SK: Adresár <strong>%s</strong> neobsahuje obrázky

en: Directory <strong>%s</strong> doesn&#96;t exist!
sk_SK: Adresár <strong>%s</strong> neexistuje!

en: Directory does not exist.
sk_SK: Adresár neexistuje.

en: Display Galleries
sk_SK: Zobraziť galérie

en: Display descriptions
sk_SK: Zobrazenie popisov

en: Display galleries as
sk_SK: Zobraziť galériu ako

en: Display galleries in feeds
sk_SK: Zobraziť galérie v informačných kanáloch

en: Display reflection
sk_SK: Zobraziť odraz

en: Display type
sk_SK: Typ zobrazenia

en: Display watermark
sk_SK: Zobraziť vodoznak

en: Displayed gallery does not exist
sk_SK: Zobrazená galéria neexistuje

en: Do you need help with NextGEN?
sk_SK: Potrebujete pomoc s nástrojom NextGEN?

en: Done! Successfully imported {count} images. <a href="%s" target="_blank">Manage gallery</a>
sk_SK: Hotovo! Úspešne importovaných {count} obrázkov. <a href="%s" target="_blank">Správa galérie</a>

en: Download latest version
sk_SK: Stiahnite si najnovšiu verziu

en: Draft
sk_SK: Koncept

en: Drag image and ZIP files here or click <strong>Add Files</strong>
sk_SK: Presuňte obrázkové a ZIP súbory alebo kliknite na tlačidlo <strong>Pridať súbory</strong>

en: EXIF Data
sk_SK: EXIF dáta

en: Edit
sk_SK: Upraviť

en: Edit Album
sk_SK: Upraviť album

en: Edit Status
sk_SK: Upraviť stav

en: Edit Tag Slug
sk_SK: Upraviť štítok slugu

en: Edit gallery
sk_SK: Upraviť galériu

en: Edit thumb
sk_SK: Upravte náhľad

en: Enable AJAX pagination
sk_SK: Povoliť AJAX stránkovanie

en: Enable IE8 Web Slices
sk_SK: Povoliť IE8 Web Slices

en: Enable breadcrumbs
sk_SK: Povolenie ciest

en: Enable custom CSS
sk_SK: Povoliť vlastné CSS

en: Enable import function
sk_SK: Povoliť funkciu importu

en: Enable roles/capabilities
sk_SK: Povoliť role/možnosti

en: Enable style selection
sk_SK: Povoliť výber štýlu

en: Enable upload quota check
sk_SK: Povoľte kontrolu kvót nahrávania

en: Enable zip upload option
sk_SK: Povoliť možnosť nahrania zip súboru

en: Enter the name of the tag to delete.  This tag will be removed from all posts.
sk_SK: Zadajte názov štítku, ktorý chcete odstrániť. Tento štítok bude odstránený zo všetkých príspevkov.

en: Enter the post title
sk_SK: Vložte název článku

en: Enter the tag name to edit and its new slug. This will be used in tagcloud links. <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Slug" target="_blank">Slug definition</a>
sk_SK: Vložte názov štítku, ktorý chcete upraviť a jeho nový slug. Toto bude použité v mraku štítkov. <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Slug" target="_blank">Definícia slugu</a>

en: Enter the tag to rename and its new value.  You can use this feature to merge tags too. Click "Rename" and all posts which use this tag will be updated.
sk_SK: Zadajte štítok na premenovanie a novú hodnotu. Túto funkciu môžete použiť aj na zlúčenie štítkov. Kliknite na položku Premenovať a všetky príspevky, ktoré používajú tento štítok, budú aktualizované.

en: Enter the tags
sk_SK: Vložiť štítky

en: Error rotating thumbnail
sk_SK: Chyba pri otáčaní náhľadu

en: Error updating thumbnail
sk_SK: Chyba pri aktualizácii náhľadu

en: Error while applying watermark to image.
sk_SK: Pri použití vodoznaku na obrázok sa vyskytla chyba.

en: Error while creating thumbnail.
sk_SK: Pri vytváraní náhľadu sa vyskytla chyba.

en: Error while resizing image.
sk_SK: Pri vytváraní zmeny veľkosti obrázku sa vyskytla chyba.

en: Error while rotating image.
sk_SK: Pri otáčaní obrázku sa vyskytla chyba.

en: Error. Not enough tags provided to rename or merge.
sk_SK: Chyba. Nie je k dispozícii dostatok štítkov na premenovanie alebo zlúčenie.

en: Every %d seconds
sk_SK: Každých %d sekúnd

en: Exclude ?
sk_SK: Vylúčiť?

en: Exclude?
sk_SK: Vylúčiť?

en: Existing Tags
sk_SK: Existujúce štítky

en: FAQ
sk_SK: Najčastejšie otázky

en: Failed to copy database row for picture %s
sk_SK: Nepodarilo sa kopírovať riadok databázy pre obrázok %s

en: Failed to copy image %1$s to %2$s
sk_SK: Nepodarilo sa kopírovať obrázok %1$s do %2$s

en: Failed to extract images from ZIP
sk_SK: Nepodarilo sa rozbaliť obrázky zo ZIP súboru

en: Failed to get image path for %s
sk_SK: Nepodarilo sa získať cestu k obrázku pre %s

en: Failed to remove album (%1$s).
sk_SK: Nepodarilo sa odstrániť album (%1$s).

en: Failed to remove gallery (%1$s).
sk_SK: Nepodarilo sa odstrániť galériu (%1$s).

en: Failed to save modified album (%1$s).
sk_SK: Nepodarilo sa uložiť upravený album (%1$s).

en: Feature request
sk_SK: Požiadavka na funkcie

en: File Content:
sk_SK: Obsah súboru:

en: Filename
sk_SK: Názov súboru

en: Fired
sk_SK: Použiť

en: First Image
sk_SK: Prvý obrázok

en: Fit to Screen
sk_SK: Prispôsobiť obrazovke

en: Flash
sk_SK: Blesk

en: Flip horizontally
sk_SK: Preklopte horizontálne

en: Flip vertically
sk_SK: Preklopte vertikálne

en: Float
sk_SK: Plávaúce

en: Focal Length
sk_SK: Ohnisková vzdialenosť

en: Focal length
sk_SK: Ohnisková vzdialenosť

en: Font Color:
sk_SK: Farba písma:

en: Font Family:
sk_SK: Druh písma:

en: Font Size:
sk_SK: Veľkosť písma:

en: Format
sk_SK: Formát

en: Full Size
sk_SK: Plná veľkosť

en: Galleries
sk_SK: Galérie

en: Galleries per page
sk_SK: Galérií na stránku

en: Gallery | Galleries
sk_SK[0]: Galéria
sk_SK[1]: Galérie
sk_SK[2]: Galerií

en: Gallery <strong>%s</strong> successfully created! | Galleries <strong>%s</strong> successfully created!
sk_SK[0]: Galéria <strong>%s</strong> bola úspešne vytvorená!
sk_SK[1]: Galérie <strong>%s</strong> boli úspešne vytvorené!
sk_SK[2]: Galérie <strong>%s</strong> boli úspešne vytvorené!

en: Gallery ID
sk_SK: ID galérie

en: Gallery IDs, separated by commas.
sk_SK: ID galérií, oddelené čiarkami.

en: Gallery Settings
sk_SK: Nastavenia galérie

en: Gallery Wizard.
sk_SK: Sprievodcu galériou.

en: Gallery creation failed for "%1$s"%2$s.
sk_SK: Vytvorenie galérie sa nepodarilo pre "%1$s"%2$s.

en: Gallery deleted successfully
sk_SK: Galéria bola úspešne vymazaná

en: Gallery not found.
sk_SK: Galéria nebola nájdená.

en: Gallery path
sk_SK: Cesta ku galérii

en: Gallery path does not exist and could not be created
sk_SK: Cesta ku galérii neexistuje a nedá sa vytvoriť

en: Gallery path must be located in %s
sk_SK: Cesta ku galérii musí byť umiestnená v %s

en: Gallery path:
sk_SK: Cesta ku galérii:

en: Gallery settings
sk_SK: Nastavenia galérie

en: Gallery successfully created. <a href="%s" target="_blank">Manage gallery</a>
sk_SK: Galéria bola úspešne vytvorená. <a href="%s" target="_blank">Správa galérie</a>

en: Gallery title
sk_SK: Názov galérie

en: Gallery width
sk_SK: Šírka galérie

en: Gallery: %s
sk_SK: Galéria: %s

en: Get NextGEN Pro Now
sk_SK: Získajte teraz NextGEN Pro

en: Get Premium Extensions
sk_SK: Získajte prémiové doplnky

en: Get help
sk_SK: Získať nápovedu

en: Get help with NextGEN Gallery
sk_SK: Získajte pomoc s NextGEN Gallery

en: Get your language pack
sk_SK: Získajte svoj jazykový balík

en: Go
sk_SK: Spusti

en: Gorgeous new gallery displays, image protection, full screen lightbox, commenting and social sharing for individual images, proofing, ecommerce, digital downloads, and more.
sk_SK: Nádherné nové zobrazenia galérií, ochrana obrázkov, lightbox na celej obrazovke, komentovanie a sociálne zdieľanie pre jednotlivé obrázky, kontrola, elektronický obchod, digitálne súbory na stiahnutie a ďalšie.

en: Graphic Library
sk_SK: Grafická knižnica

en: Heading for related images
sk_SK: Nadpis pre súvisiace obrázky

en: Headline
sk_SK: Titulok

en: Height
sk_SK: Výška

en: Height:
sk_SK: Výška:

en: Hello, it looks like you don't have any galleries, this wizard will guide you through creating your first gallery.
sk_SK: Dobrý deň, zdá sa, že ešte nemáte galérie, tento sprievodca vás prevedie vytvorením vašej prvej galérie.

en: Hello, this wizard will guide you through creating a NextGEN gallery and inserting it into a page. Click "Next step" to proceed.
sk_SK: Dobrý deň, tento sprievodca vás prevedie vytvorením galérie NextGEN a jej vložením na stránku. Kliknutím na tlačidlo "Ďalej" pokračujte.

en: Hey <strong>%s</strong>, you've created %d NextGEN galleries! Awesome! Could I ask you to give us a 5-star rating really quickly on <a %s>WordPress.org</a>? It helps other WordPress users and motivates us to keep improving. You can also just send us feedback <a %s>here</a>. Thanks! ~ Erick Danzer (founder of Imagely/NextGEN Gallery
sk_SK: Hej <strong>%s</strong>, vytvorili ste %d NextGEN galérie! Úžasné! Mohol by som vás požiadať, aby ste nám na stránke <a %s>WordPress.org</a> čo najskôr poskytli 5-hviezdičkový rating? Pomáha to ostatným používateľom WordPressu a motivuje nás to, aby sme sa zlepšovali. Môžete nám tiež poslať spätnú väzbu <a %s>tu</a>. Vďaka! ~ Erick Danzer (zakladateľ Imagely/NextGEN Gallery)

en: Hide
sk_SK: Schovať

en: How should related images be match?
sk_SK: Ako sa majú vyhľadať súvisiace obrázky?

en: How will you generate a watermark?
sk_SK: Ako vytvoríte vodoznak?

en: How would you like galleries to be displayed?
sk_SK: Ako chcete, aby sa galérie zobrazovali?

en: IPTC Data
sk_SK: IPTC dáta

en: If pagination is used this option will show all images in the modal window (Thickbox, Lightbox etc.) This increases page load.
sk_SK: Ak sa použije stránkovanie, táto možnosť zobrazí všetky obrázky v modálnom okne (Thickbox, Lightbox atď.). To zvyšuje zaťaženie stránky.

en: If you close this message, you can also launch the Gallery Wizard at any time from the
sk_SK: Ak zatvoríte túto správu, sprievodcu galériou môžete kedykoľvek spustiť z priečinka

en: If you have problems, please create directory
sk_SK: Ak máte problémy, vytvorte prosím adresár

en: Ignore the aspect ratio, no portrait thumbnails
sk_SK: Ignorovať pomer strán, žiadne náhľady na výšku

en: Ignore the aspect ratio, no portrait thumbnails?
sk_SK: Ignorovať pomer strán, žiadne portrétové náhľady?

en: Image | Images
sk_SK[0]: Obrázok
sk_SK[1]: Obrázky
sk_SK[2]: Obrázkov

en: Image Height
sk_SK: Výška obrázku

en: Image ID
sk_SK: ID obrázku

en: Image ID:
sk_SK: ID obrázku:

en: Image Optimization
sk_SK: Optimalizácia obrázku

en: Image Options
sk_SK: Možnosti obrázku

en: Image URL:
sk_SK: URL obrázku:

en: Image Width
sk_SK: Šírka obrázku

en: Image crop
sk_SK: Orezanie obrázku

en: Image generation failed
sk_SK: Nepodarilo sa vygenerovať obrázok

en: Image quality
sk_SK: Kvalita obrázku

en: Image rotated
sk_SK: Obrázok otočený

en: Image watermark
sk_SK: Vodoznak obrázku

en: Images per page
sk_SK: Obrázkov na stránku

en: Images per page:
sk_SK: Obrázkov na stranu:

en: Images tagged &quot;%s&quot;
sk_SK: Obrázky sú označené &quot;%s&quot;

en: Imagify Plugin Page
sk_SK: Stránka doplnku Imagify

en: Imagify Website
sk_SK: Webstránka Imagify

en: Imagify has been successfully activated
sk_SK: Funkcia Imagify bola úspešne aktivovaná

en: Imagify is already activated
sk_SK: Funkcia Imagify je už aktivovaná

en: Import %d image(s)
sk_SK: Import %d obrázku(ov)

en: Import %s images
sk_SK: Import %s obrázkov

en: Import 1 image
sk_SK: Import %s obrázku

en: Import Folder
sk_SK: Importovať priečinok

en: Import Images into NextGen Gallery
sk_SK: Importovať obrázky do NextGen Gallery

en: Import from WordPress Media Library
sk_SK: Importovať z multimediálnej knižnice WordPressu

en: Import metadata
sk_SK: Importovať metadáta

en: Importing gallery
sk_SK: Vkladanie galérie

en: In Progress...
sk_SK: Prebieha...

en: Inadequate system permissions to write image (%1$s).
sk_SK: Nedostatočné systémové povolenia na zápis obrázku (%1$s).

en: Insert Displayed Gallery
sk_SK: Vložiť zobrazenú galériu

en: Install and activate Imagify
sk_SK: Nainštalujte a aktivujte Imagify

en: Introducing the most powerful gallery system ever made for WordPress. Watch our 30 second video, or click below to learn more about NextGEN premium extensions and support.
sk_SK: Predstavujeme najvýkonnejší systém galérií, ktorý bol kedy vytvorený pre WordPress. Sledujte naše 30 sekundové video alebo kliknite nižšie a dozviete sa viac o prémiových doplnkoch a podpore NextGEN.

en: Invalid MediaRSS command
sk_SK: Neplatný príkaz MediaRSS

en: Invalid image file. Acceptable formats: JPG, GIF, and PNG.
sk_SK: Neplatný obrázkový súbor. Prijateľné formáty: JPG, GIF a PNG.

en: Invalid request
sk_SK: Neplatná požiadavka

en: It is recommended that your images be resized to be web friendly
sk_SK: Odporúča sa zmeniť vaše obrázky tak, aby boli priateľské k internetu

en: Items per page
sk_SK: Obrázkov na stránku

en: Job could not be added.
sk_SK: Úloha sa nedá pridať.

en: Job execution is locked.
sk_SK: Spracovanie úloh je uzamknuté.

en: Job list is empty.
sk_SK: Zoznam úloh je prázdny.

en: Job list is finished.
sk_SK: Zoznam úloh je dokončený.

en: Job list is unfinished.
sk_SK: Zoznam úloh nie je dokončený.

en: Keep images in original location.
sk_SK: Uložte obrázky na pôvodné miesto.

en: Keywords
sk_SK: Kľúčové slová

en: L O A D I N G
sk_SK: N A H R Á V A N I E

en: Last modified
sk_SK: Naposledy zmenené

en: Launch the Gallery Wizard
sk_SK: Spustite Sprievodcu galériou

en: Learn More
sk_SK: Zistiť viac

en: Least used
sk_SK: Naposledy použitý

en: Leave blank for folder name
sk_SK: Ponechajte prázdne pre názov priečinka

en: Left
sk_SK: Vľavo

en: Lightbox Effects
sk_SK: Lightbox efekt

en: Link target
sk_SK: Cieľ odkazu

en: Link to page:
sk_SK: Odkaz na stránku:

en: Link to the main image feed
sk_SK: Odkaz na hlavný obrázkový feed

en: List of default sizes used for thumbnails and images
sk_SK: Zoznam predvolených veľkostí používaných pre náhľady a obrázky

en: Loading...
sk_SK: Načítava...

en: Location
sk_SK: Umiestnenie

en: MYSQL Version
sk_SK: Verzia MYSQL

en: Main NextGEN Gallery overview
sk_SK: Hlavný prehľad NextGEN Gallery

en: Main Page (no parent)
sk_SK: Hlavná stránka (bez rodiča)

en: Make
sk_SK: Výrobca

en: Manage Albums | Manage Albums
sk_SK[0]: Správa albumu
sk_SK[1]: Správa albumov
sk_SK[2]: Správa albumov

en: Manage Galleries | Manage Galleries
sk_SK[0]: Správa galérie
sk_SK[1]: Správa galérií
sk_SK[2]: Správa galérií

en: Manage Tags
sk_SK: Správa štítkov

en: Manage gallery
sk_SK: Správa galérie

en: Manage gallery {name}
sk_SK: Správa galérie {name}

en: Manage image tags
sk_SK: Správa štítkov obrázkov

en: Manage others gallery
sk_SK: Správa inej galérie

en: Manage tags
sk_SK: Správa štítkov

en: Maximize the widget content
sk_SK: Maximalizujte obsah widgetov

en: Maximum # of related images to display
sk_SK: Maximálny počet zobrazených súvisiacich obrázkov

en: Maximum dimensions
sk_SK: Maximálne rozmery

en: Maximum image count
sk_SK: Maximálny počet obrázkov

en: Maximum number of galleries or sub-albums to appear on a single page
sk_SK: Maximálny počet galérií, alebo pod-albumov, ktoré sa majú zobraziť na stránke

en: Maximum number of tags
sk_SK: Maximálny počet štítkov

en: Meet the Imagely Product Ambassadors
sk_SK: Zoznámte sa s veľvyslancami Imagely produktov

en: Meet the new series of Genesis child themes by Imagely: gorgeous, responsive image-centric themes for photographers or anyone with visually rich websites.
sk_SK: Zoznámte sa s novou sériou Genesis child motívov od Imagely: nádherné a citlivé témy zamerané na obrázky pre fotografov alebo niekoho s vizuálne bohatými webovými stránkami.

en: Memory usage
sk_SK: Využitie pamäte

en: Merge tag(s) &laquo;%1$s&raquo; to &laquo;%2$s&raquo;. %3$s objects edited.
sk_SK: Zlúčiť štítky &laquo;%1$s&raquo; na &laquo;%2$s&raquo;. %3$s upravené objekty.

en: Meta Data
sk_SK: Meta dáta

en: Meta data
sk_SK: Meta dáta

en: Minimize the widget content
sk_SK: Minimalizovať obsah widgetu

en: Miscellaneous
sk_SK: Rôzne

en: Missing parameters
sk_SK: Chýbajú parametre

en: More Help & Info
sk_SK: Ďalšia pomoc a informácie

en: More on Imagify:
sk_SK: Viac informácií o Imagify:

en: More on why we recommend Imagify:
sk_SK: Viac informácií o tom, prečo odporúčame Imagify:

en: Most popular
sk_SK: Najpopulárnejší

en: Move image to...
sk_SK: Presunúť obrázok do...

en: Move to...
sk_SK: Presunúť do...

en: Name
sk_SK: Názov

en: Need help setting up a gallery? Launch the
sk_SK: Potrebujete pomoc s nastavením galérie? Spustite

en: Network Options
sk_SK: Možnosti siete

en: Network settings
sk_SK: Nastavenie siete

en: New Gallery
sk_SK: Nová galéria

en: New gallery page ID
sk_SK: Nové ID stránky galérie

en: New tag name(s):
sk_SK: Nový názov(y) štítku:

en: Next
sk_SK: Dalšie

en: Next &gt;
sk_SK: Ďalšie &gt;

en: Next tags
sk_SK: Nasledujúce štítky

en: NextGEN Attach Interface
sk_SK: Pripojovacie rozhranie NextGEN

en: NextGEN Gallery %s is incompatible with this version of NextGEN Pro. Please update NextGEN Pro to version %s or higher to restore NextGEN Pro functionality.
sk_SK: NextGEN Gallery %s nie je kompatibilná s touto verziou NextGEN Pro. Ak chcete obnoviť funkčnosť NextGEN Pro, aktualizujte NextGEN Pro na verziu %s alebo vyššiu.

en: NextGEN Gallery & Album Settings
sk_SK: Nastavenia NextGEN galérie a albumu

en: NextGEN Gallery - Attach To Post
sk_SK: NextGEN Gallery - pripojiť k článku

en: NextGEN Gallery : Tables could not created, please check your database settings
sk_SK: NextGEN Gallery : Tabuľky sa nepodarilo vytvoriť, skontrolujte nastavenia databázy

en: NextGEN Gallery and other Imagely products are used by some of the best photographers in the world. Meet some of the Imagely Ambassadors who are putting Imagely and NextGEN Gallery to work professionally.
sk_SK: NextGEN Gallery a iné produkty Imagely používajú niektorí z najlepších fotografov na svete. Zoznámte sa s niektorými z veľvyslancami Imagely, ktorí využívajú Imagely a NextGEN Gallery pre profesionálnu prácu.

en: NextGEN Gallery partners with Imagify for best-in-class image optimization. Compress images to make galleries faster, all while maintaining image quality.
sk_SK: NextGEN Gallery spolupracuje so spoločnosťou Imagify na najlepšej optimalizácii obrázkov vo svojej triede. Komprimujte obrázky, aby ste urobili galérie rýchlejšie, všetko pri zachovaní kvality obrazu.

en: NextGEN Overview page
sk_SK: Stránka Prehľad NextGEN

en: NextGEN Slideshow
sk_SK: NextGEN prezentácia

en: NextGEN hides its gallery displays in feeds other than MediaRSS. This enables image galleries in feeds.
sk_SK: NextGEN skryje zobrazenie galérie v iných informačných kanáloch ako MediaRSS. To umožňuje mať obrázkové galérie v informačných kanáloch.

en: No
sk_SK: Nie

en: No GD support
sk_SK: Žiadna podpora GD

en: No album ID has been provided as parameter
sk_SK: Nebolo poskytnuté žiadne ID albumu ako parameter

en: No album selected
sk_SK: Nebol vybraný žiaden album

en: No album selected!
sk_SK: Nebol vybratý žiaden album!

en: No album was specified to edit.
sk_SK: Nebol zadaný žiadny album na úpravu.

en: No directory specified.
sk_SK: Nie je zadaný žiadny adresár.

en: No display type selected
sk_SK: Nie je vybratý typ zobrazenia

en: No entities to display for this source
sk_SK: Žiadne entity, ktoré sa majú zobrazovať pre tento zdroj

en: No entries found
sk_SK: Neboli nájdené žiadne položky

en: No exif data
sk_SK: Žiadne EXIF dáta

en: No folder specified
sk_SK: Nie je zadaný žiaden priečinok.

en: No galleries have been yet created.
sk_SK: Žiadne galérie neboli vytvorené.

en: No gallery
sk_SK: Žiadna galéria

en: No gallery name specified
sk_SK: Nie je nastavený názov galérie

en: No gallery was specified to edit.
sk_SK: Neboli zadané žiadne galérie na úpravu.

en: No handler defined for this notice
sk_SK: Žiaden popisovač nie je definovaný pre toto upozornenie

en: No image library present, image uploads will fail (%1$s).
sk_SK: Nie je k dispozícii žiadna knižnica obrázkov, uploady obrázkov zlyhajú (%1$s).

en: No images selected
sk_SK: Nie sú vybraté žiadne obrázky

en: No images were uploaded successfully.
sk_SK: Neboli úspešne nahraté žiadne obrázky.

en: No meta data saved
sk_SK: Meta dáta neboli uložené

en: No new slug(s) specified!
sk_SK: Nie je zadaný žiadny nový slug(y)!

en: No new tag specified!
sk_SK: Nešpecifikovaný nový štítok!

en: No new/old valid tag specified!
sk_SK: Nešpecifikovaný nový/starý platný štítok!

en: No objects (post/page) found for specified old tags.
sk_SK: Žiadne objekty (článok/stránka) neboli nájdené pre špecifikované staré štítky.

en: No permissions to browse folders. Try refreshing the page or ensuring that your user account has sufficient roles/privileges.
sk_SK: Nemáte oprávnenie na prehliadanie priečinkov. Obnovte stránku, alebo sa uistite, že má váš účet dostatočné oprávnenia.

en: No permissions to import folders. Try refreshing the page or ensuring that your user account has sufficient roles/privileges.
sk_SK: Nemáte oprávnenia na importovanie priečinkov. Obnovte stránku, alebo sa uistite, že má váš účet dostatočné oprávnenia.

en: No permissions to upload images. Try refreshing the page or ensuring that your user account has sufficient roles/privileges.
sk_SK: Nemáte oprávnenie k nahratiu obrázkov. Obnovte stránku, alebo sa uistite, že má váš účet dostatočné oprávnenia.

en: No picture
sk_SK: Žiadny obrázok

en: No slug edited.
sk_SK: Žáden slug nebol upravený.

en: No space available for image (%1$s).
sk_SK: Nie je k dispozícii priestor pre obrázok (%1$s).

en: No tag deleted.
sk_SK: Žiadny štítok nebol vymazaný.

en: No tag merged.
sk_SK: Žiadne zlúčené štítky.

en: No tag renamed.
sk_SK: Žiaden štítok nebol premenovaný.

en: No tag specified!
sk_SK: Nešpecifikovaný štítok!

en: No task list was specified.
sk_SK: Nebol zadaný žiadny zoznam úloh.

en: No valid gallery name!
sk_SK: Neplatné meno galérie!

en: No valid new tag.
sk_SK: Žiadny platný nový štítok.

en: None
sk_SK: Žiadne

en: Not a valid notice name
sk_SK: Nie je platný názov oznámenia

en: Not linked
sk_SK: Bez odkazu

en: Not set
sk_SK: Nie je nastavené

en: Note : Based on your server memory limit you should not upload larger images then <strong>%d x %d</strong> pixel
sk_SK: Poznámka: Na základe limitu vašej serverovej pamäte by ste nemali odovzdávať väčšie obrázky ako <strong>%d x %d</strong> pixelov

en: Note: Imagify is a third party plugin. It is not built or supported by NextGEN Gallery.
sk_SK: Poznámka: Imagify je doplnok tretej strany. NextGEN Gallery ju neprodukuje ani nesuportuje.

en: Note: This limit will not apply to slideshow widgets or random galleries if/when those galleries specify their own image limits
sk_SK: Poznámka: Tento limit sa nevzťahuje na miniaplikácie alebo náhodné galérie, ak tieto galérie majú svoje vlastné obmedzenia obrázkov

en: Notice is not dismissible
sk_SK: Oznámenie nie je prípustné

en: Now click inside the "Galleries" field and select your gallery.
sk_SK: Teraz kliknite na pole "Galérie" a vyberte svoju galériu.

en: Now click on the "Insert Displayed Gallery" button to insert the gallery in your page.
sk_SK: Kliknutím na tlačidlo "Vložiť zobrazenú galériu" vložte galériu na svoju stránku.

en: Now click on the "What would you like to display?" section's header to expand it.
sk_SK: Teraz kliknite na položku "Čo chcete zobraziť?" v záhlaví sekcie.

en: Now click the "Add Files" button and select some images to add to the gallery.
sk_SK: Teraz kliknite na tlačidlo "Pridať súbory" a vyberte niektoré obrázky, ktoré chcete pridať do galérie.

en: Now click the "Add Gallery / Images" tab to add a new gallery.
sk_SK: Teraz kliknite na kartu "Pridať Galériu / Obrázky" a pridajte novú galériu.

en: Now click the "Add Gallery" button to open NextGEN's Insert Gallery Window (IGW).
sk_SK: Teraz kliknite na tlačidlo "Pridať galériu", čím otvoríte okno Vložiť galériu (IGW) NextGEN.

en: Now click the "Start Upload" button to begin the upload process.
sk_SK: Teraz kliknite na tlačidlo "Spustiť nahrávanie" a začnite proces nahrávania.

en: Now let's specify which gallery to display. Start by clicking on the "Select a display type" section header to collapse it.
sk_SK: Teraz zadajte, ktorá galéria sa zobrazí. Začnite kliknutím na "Vybrať typ zobrazenia" v záhlaví sekcie.

en: Number of columns to display
sk_SK: Počet stĺpcov, ktoré sa majú zobraziť

en: Off
sk_SK: Vyp

en: Offset:
sk_SK: Zarovnanie:

en: On
sk_SK: Zap

en: One or more "../" in Gallery paths could be unsafe and NextGen Gallery will not delete gallery %s automatically
sk_SK: Jeden alebo viac priečinkov "../" v galérii môže byť nebezpečných a NextGen Gallery nebude automaticky mazať galériu %s

en: Only apply to NextGEN and WordPress images
sk_SK: Platí len pre obrázky NextGEN a WordPress

en: Only apply to NextGEN images
sk_SK: Platí len pre obrázky NextGEN

en: Only which are listed
sk_SK: Iba tie, ktoré sú uvedené

en: Only which are not listed
sk_SK: Iba tie, ktoré nie sú uvedené

en: Opacity:
sk_SK: Nepriehľadnosť:

en: Operating System
sk_SK: Operačný systém

en: Operation successful. Please clear your browser cache.
sk_SK: Operácia bola úspešná. Vymažte vyrovnávaciu pamäť prehliadača.

en: Original images
sk_SK: Originálne obrázky

en: Other Options
sk_SK: Ostatné možnosti

en: Our Review of Image Compression Plugins
sk_SK: Naše hodnotenie doplnkov kompresie obrázkov

en: Override image settings
sk_SK: Prepísať nastavenia obrázku

en: Override thumbnail settings
sk_SK: Prepísať nastavenia náhľadov

en: Overriding the image settings will create an additional set of images
sk_SK: Prepísanie nastavení obrázku vytvorí ďalšiu sadu obrázkov

en: Overview
sk_SK: Prehľad

en: Overwrite
sk_SK: Prepísať

en: Overwrite tags
sk_SK: Prepísať štítky

en: PCRE Backtracking Limit
sk_SK: PCRE hraničný limit

en: PHP 5.2 will be deprecated in a future version of NextGEN. Please upgrade your PHP installation to 5.3 or above.
sk_SK: PHP 5.2 nebude podporované v budúcej verzii NextGEN. Inovujte inštaláciu PHP na verziu 5.3 alebo vyššiu.

en: PHP Allow URL fopen
sk_SK: PHP dovoľuje URL fopen

en: PHP Exif support
sk_SK: Podpora PHP Exif

en: PHP IPTC support
sk_SK: Podpora PHP IPTC

en: PHP Max Post Size
sk_SK: Maximálna veľkosť pre posielanie PHP

en: PHP Max Script Execute Time
sk_SK: Maximálny čas behu skriptu pre PHP

en: PHP Max Upload Size
sk_SK: Maximálna veľkosť nahrávania PHP

en: PHP Memory Limit
sk_SK: Limit pamäte PHP

en: PHP Version
sk_SK: Verzia PHP

en: PHP XML support
sk_SK: Podpora PHP XML

en: Page
sk_SK: Stránka

en: Page ID
sk_SK: ID stránky

en: Page Link to
sk_SK: Odkaz na stránku

en: Parent
sk_SK: Rodič

en: Photos
sk_SK: Fotografie

en: Picture
sk_SK: Obrázok

en: Picture tag
sk_SK: Štítok obrázku

en: Picture tag: %2$l.
sk_SK: Štítok obrázku: %2$l.

en: Pictures deleted successfully
sk_SK: Obrázky boli úspešne vymazané

en: Pixels
sk_SK: Pixelov

en: Place any custom stylesheets in <strong>wp-content/ngg_styles</strong>
sk_SK: Umiestnite všetky štýly do <strong>wp-content/ngg_styles</strong>

en: Please make a selection to continue
sk_SK: Ak chcete pokračovať, vykonajte výber

en: Please note: You can only activate the watermark under Manage Gallery. This action cannot be undone.
sk_SK: Upozornenie: Vodoznak môžete aktivovať len v časti Spravovať galériu. Táto akcia sa nedá vrátiť späť.

en: Position:
sk_SK: Umiestnenie:

en: Post title
sk_SK: Názov článku

en: Presort
sk_SK: Predtriedenie

en: Preview image:
sk_SK: Náhľad obrázku:

en: Preview of saved settings:
sk_SK: Ukážka uložených nastavení:

en: Previous
sk_SK: Predchádzajúce

en: Previous tags
sk_SK: Predchádzajúce štítky

en: Program tool
sk_SK: Program

en: Province/State
sk_SK: Provincia/Štát

en: Psst...watch the video ->
sk_SK: Psst... Pozrite si video ->

en: Publish
sk_SK: Zverejniť

en: Publish this image
sk_SK: Zverejnite tento obrázok

en: Published a new post
sk_SK: Publikovaný nový článok

en: Quality:
sk_SK: Kvalita:

en: Random Images
sk_SK: Náhodné obrázky

en: Recent Images
sk_SK: Nedávne obrázky

en: Recover
sk_SK: Obnoviť

en: Recover from backup
sk_SK: Obnoviť zo zálohy

en: Recover image from backup
sk_SK: Obnoviť obrázok zo zálohy

en: Refresh preview image
sk_SK: Obnoviť náhľad obrázku

en: Related Images
sk_SK: Súvisiace obrázky

en: Rename
sk_SK: Premenovať

en: Rename Tag
sk_SK: Premenovať štítok

en: Renamed tag(s) &laquo;%1$s&raquo; to &laquo;%2$s&raquo;
sk_SK: Premenovaný štítok(y) &laquo;%1$s&raquo; na &laquo;%2$s&raquo;

en: Replace all existing options and gallery options with their default settings
sk_SK: Nahradiť všetky existujúce možnosti a možnosti galérie s ich predvolenými nastaveniami

en: Requested image with id (%2$s) doesn't exist (%1$s).
sk_SK: Požadovaný obrázok s id (%2$s) neexistuje (%1$s).

en: Reset Options
sk_SK: Obnoviť možnosti

en: Reset all options to default settings
sk_SK: Obnovte všetky možnosti na predvolené nastavenia

en: Reset all options to default settings?
    
    Choose [Cancel] to Stop, [OK] to proceed.
sk_SK: Obnoviť všetky možnosti na predvolené nastavenia?
    
    Vyberte [Zrušiť] pre zastavenie, [OK] pre potvrdenie.

en: Reset settings
sk_SK: Obnoviť nastavenia

en: Resize Images to
sk_SK: Zmeniť veľkosť obrázkov na

en: Resize images
sk_SK: Zmena veľkosti obrázkov

en: Right
sk_SK: Vpravo

en: Roles & Capabilities
sk_SK: Role a schopnosti

en: Rotate
sk_SK: Otočiť

en: Rotate images
sk_SK: Otočiť obrázky

en: Rotate images clockwise
sk_SK: Otáčiť obrázky v smere hodinových ručičiek

en: Rotate images counter-clockwise
sk_SK: Otočiť obrázky proti smeru hodinových ručičiek

en: SQL Mode
sk_SK: Režim SQL

en: Save
sk_SK: Uložiť

en: Save Changes
sk_SK: Uložiť zmeny

en: Save all changes
sk_SK: Uložte všetky zmeny

en: Saved successfully
sk_SK: Úspešne uložené

en: Scan Folder for new images
sk_SK: Skontrolovať priečinok pre nové obrázky

en: Search Images
sk_SK: Vyhľadávanie obrázkov

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
sk_SK: Výsledky vyhľadávania pre &#8220;%s&#8221;

en: Search tags
sk_SK: Vyhľadať štítky

en: Select
sk_SK: Vybrať

en: Select &#187;
sk_SK: Vybrať &#187;

en: Select Color
sk_SK: Vybrať farbu

en: Select Gallery
sk_SK: Vybrať galériu

en: Select Template
sk_SK: Vyberte šablónu

en: Select a display type
sk_SK: Vyberte typ zobrazenia

en: Select a folder to import.
sk_SK: Vyberte priečinok, ktorý chcete importovať.

en: Select a gallery
sk_SK: Vybrať galériu

en: Select a name for your gallery.
sk_SK: Vyberte názov svojej galérie.

en: Select a preview image:
sk_SK: Vyberte ukážku obrázku:

en: Select album
sk_SK: Vybrať album

en: Select gallery
sk_SK: Vybrať galériu

en: Select images
sk_SK: Vyberte obrázky

en: Select the area for the thumbnail from the picture on the left.
sk_SK: Vyberte oblasť náhľadu z obrázku vľavo.

en: Select the destination gallery:
sk_SK: Vyberte cieľovú galériu:

en: Select the lowest role which should be able to access the following capabilities. NextGEN Gallery supports the standard roles from WordPress.
sk_SK: Vyberte najnižšiu rolu, ktorá by mala mať prístup k nasledujúcim funkciám. NextGEN Gallery podporuje štandardné roly z programu WordPress.

en: Select with the mouse the area for the new thumbnail
sk_SK: Pomocou myši vyberte oblasť pre nový náhľad

en: Self
sk_SK: Vlastné

en: Sell Photos + Adobe Lightroom
sk_SK: Predávať fotky + Adobe Lightroom

en: Separate picture tags with commas.
sk_SK: Oddeľte štítky obrázkov čiarkami.

en: Server Settings
sk_SK: Nastavenie serveru

en: Set NextGEN featured image
sk_SK: Nastavte vybraný obrázok NextGEN

en: Set featured image
sk_SK: Nastavte vybraný obrázok

en: Set fix dimension
sk_SK: Nastaviť pevný rozmer

en: Set fix dimension?
sk_SK: Nastaviť pevné rozmery?

en: Set watermark
sk_SK: Nastaviť vodoznak

en: Sets an SEO-friendly name to this gallery for URLs. Currently only in use by the Pro Lightbox
sk_SK: Nastaví pre túto webovú adresu priateľské URL pre SEO. V súčasnosti používa len Pro Lightbox

en: Setting a New Standard for WordPress Galleries
sk_SK: Nastavenie nového štandardu pre galérie WordPressu

en: Should work if the gallery is bellow the blog.dir
sk_SK: Mal by fungovať, ak je galéria pod blog.dir

en: Show
sk_SK: Ukázať

en: Show / hide used galleries
sk_SK: Zobraziť / skryť použité galérie

en: Show Media RSS icon
sk_SK: Zobraziť ikonu RSS médií

en: Show Related Images on Posts?
sk_SK: Zobraziť súvisiace obrázky v príspevkoch?

en: Show a NextGEN Gallery Slideshow
sk_SK: Ukazáť NextGEN Gallery prezentáciu

en: Show meta data
sk_SK: Zobraziť metadáta

en: Show slideshow link
sk_SK: Zobraziť odkaz prezentácie

en: Show the Media RSS link
sk_SK: Zobraziť odkaz na Media RSS

en: Show thumbnail link
sk_SK: Ukázať odkaz náhľadu

en: Shutter
sk_SK: Uzávierka

en: Shutter Reloaded
sk_SK: Obnovenie uzávierky

en: Shutter speed
sk_SK: Rýchlosť uzávierky

en: Singlepic
sk_SK: Jediný obrázok

en: Size
sk_SK: Veľkosť

en: Size List
sk_SK: Zoznam veľkostí

en: Size of the image
sk_SK: Veľkosť obrázku

en: Slideshow
sk_SK: Prezentácia

en: Slideshow link text
sk_SK: Text odkazu na prezentáciu

en: Slug(s) to set:
sk_SK: Nastaviť slug(y):

en: Sorry, NextGEN Gallery works only under WordPress %s or higher.
sk_SK: Je nám ľúto, ale NextGEN Gallery funguje iba s WordPress %s alebo vyššie.

en: Sorry, NextGEN Gallery works only with a role called administrator
sk_SK: Je nám ľúto, ale NextGEN Gallery funguje iba s rolou nazývanou administrátor

en: Sorry, you have no access here
sk_SK: Prepáčte, sem nemáte prístup

en: Sorry, you have used your space allocation. Please delete some files to upload more files.
sk_SK: Omlouváme se, ale použili jste celý svůj diskový prostor. Abyste mohli nahrát nové soubory, musíte smazat nějaké starší.
    Ľutujeme, použili ste celý pridelený priestor. Odstráňte niektoré súbory a potom nahrajte ďalšie súbory.

en: Sort Gallery
sk_SK: Zoradiť galériu

en: Sort Order:
sk_SK: Poradie zoradenia:

en: Sort gallery
sk_SK: Zoradiť galériu

en: Sort in what direction?
sk_SK: V akom poradí zoradiť?

en: Sort or Exclude Images
sk_SK: Zoradiť alebo vylúčiť obrázky

en: Sort order changed
sk_SK: Spôsob zoradenia sa zmenil

en: Source
sk_SK: Zdroj

en: Source not compatible with selected display type
sk_SK: Zdroj nie je kompatibilný s vybratým typom zobrazenia

en: Sources
sk_SK: Zdroj

en: Styles
sk_SK: Štýly

en: Subject
sk_SK: Predmet

en: Support for GIF format is missing.
sk_SK: Podpora formátu GIF chýba.

en: Support for JPEG format is missing.
sk_SK: Podpora formátu JPEG chýba.

en: Support for PNG format is missing.
sk_SK: Podpora formátu PNG chýba.

en: Tag
sk_SK: Štítok

en: Tag(s) to delete:
sk_SK: Štítok(y) na vymazanie:

en: Tag(s) to match:
sk_SK: Zodpovedajúci štítok(y):

en: Tag(s) to rename:
sk_SK: Štítok(y) na premenovanie:

en: Tags
sk_SK: Štítky

en: Tags (comma separated list)
sk_SK: Štítky (zoznam oddelený čiarkou)

en: Tags changed
sk_SK: Štítky sa zmenili

en: Tags number and slugs number isn't the same!
sk_SK: Počet štítkov a slugov nie je rovnaký!

en: Template
sk_SK: Šablóna

en: Text for Media RSS link
sk_SK: Text pre odkaz na Media RSS

en: Thanks for installing NextGEN Gallery! Want help creating your first gallery?
sk_SK: Ďakujeme za inštaláciu Galérie NextGEN! Chcete pomôcť pri vytváraní prvej galérie?

en: The album ID=%s does not exist.
sk_SK: ID albumu = %s neexistuje.

en: The default setting should be %s
sk_SK: Predvolené nastavenie by malo byť %s

en: The display type that the tagcloud will point its results to
sk_SK: Typ zobrazenia, na ktorý bude odkazovat tagcloud

en: The following errors occured:
sk_SK: Vyskytli sa nasledujúce chyby:

en: The gallery ID=%s does not exist.
sk_SK: ID galérie = %s neexistuje.

en: The most popular gallery plugin for WordPress and one of the most popular plugins of all time with over 20 million downloads.
sk_SK: Najpopulárnejší plugin pre galériu pre WordPress a jeden z najpopulárnejších pluginov všetkých čias s viac ako 20 miliónmi stiahnutí.

en: The most powerful gallery system ever built for WordPress.
sk_SK: Najsilnejší systém galérií, ktorý bol kedy vytvorený pre WordPress.

en: The server setting Safe-Mode is on !
sk_SK: Nastavenie servera Safe-Mode je zapnuté!

en: There are no pages to link to
sk_SK: Neexistujú žiadne stránky, na ktoré by ste mali odkazovať

en: These are maximum values
sk_SK: Toto sú maximálne hodnoty

en: This does not affect existing thumbnails; overriding the thumbnail settings will create an additional set of thumbnails. To change the size of existing thumbnails please visit 'Manage Galleries' and choose 'Create new thumbnails' for all images in the gallery.
sk_SK: Toto nemá vplyv na existujúce náhľady; prepísanie nastavení náhľadov vytvorí ďalšiu sadu náhľadov. Ak chcete zmeniť veľkosť existujúcich náhľadov, navštívte stránku "Správa galérií" a vyberte všetky možnosti vytvorenia náhľadov v galérii.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
sk_SK: Táto funkcia vyžaduje inline rámčeky. Máte zakázané prvky iframe alebo váš prehliadač ich nepodporuje.

en: This is the default path for all blogs. With the placeholder %BLOG_ID% you can organize the folder structure better.
sk_SK: Toto je predvolená cesta pre všetky blogy. Pomocou zástupného symbolu %BLOG_ID% môžete lepšie usporiadať štruktúru priečinkov.

en: This is the maximum limit of images that NextGEN will restrict itself to querying
sk_SK: Toto je maximálny limit obrázkov, ktoré bude NextGEN spracovávať

en: Thumbnail
sk_SK: Náhľad

en: Thumbnail Options
sk_SK: Možnosti náhľadu

en: Thumbnail crop
sk_SK: Orezanie náhľadu

en: Thumbnail dimensions
sk_SK: Rozmery náhľadu

en: Thumbnail generation failed.
sk_SK: Generovanie miniatúr zlyhalo.

en: Thumbnail link text
sk_SK: Text odkazu náhľadu

en: Thumbnail updated
sk_SK: Náhľad bol aktualizovaný

en: Thumbnails
sk_SK: Náhľady

en: Time Created
sk_SK: Čas vytvorenia

en: Title
sk_SK: Nadpis

en: Title:
sk_SK: Názov:

en: Tooltip text for Media RSS link
sk_SK: Textový popis pre odkaz na Media RSS

en: Try to apply to all images
sk_SK: Pokúste sa aplikovať na všetky obrázky

en: Try to apply to all images that link to image files
sk_SK: Pokúste sa aplikovať na všetky obrázky, ktoré odkazujú na obrázkové súbory

en: Type in a title for your page.
sk_SK: Zadajte názov svojej stránky.

en: Unable to create directory
sk_SK: Nepodarilo sa vytvoriť adresár

en: Unable to create directory %s.
sk_SK: Nepodarilo sa vytvoriť adresár %s.

en: Unable to write to directory %s. Is this directory writable by the server?
sk_SK: Nepodarilo sa zapisovať do adresára %s. Je tento adresár zapisovateľný serverom?

en: Unexpected Error
sk_SK: Neočakávaná chyba

en: Unsorted
sk_SK: Netriedené

en: Update
sk_SK: Aktualizovať

en: Update Sort Order
sk_SK: Zmeniť spôsob zoradenia

en: Updated Successfully
sk_SK: Úspešne aktualizované

en: Updated successfully
sk_SK: Úspešne aktualizované

en: Upgrade to Pro
sk_SK: Inovujte na Pro

en: Upload Images
sk_SK: Nahrať obrázky

en: Upload complete
sk_SK: Nahrávanie dokončené

en: Use TinyMCE Button / Upload tab
sk_SK: Použite tlačidlo TinyMCE / záložku nahrávanie

en: Use a legacy template when rendering (not recommended).
sk_SK: Pri vykresľovaní použiť staršiu šablónu (nie je odporúčané).

en: Use imagebrowser effect
sk_SK: Použite efekt prehliadača obrázkov

en: Using Text
sk_SK: Použiť text

en: Using an Image
sk_SK: Použiť obrázok

en: Value
sk_SK: Hodnota

en: View
sk_SK: Zobraziť

en: Want more? Head over to <a href="%s" target="_blank">NextGEN Gallery University on YouTube</a>.
sk_SK: Chcieť viac? Prejdite na  <a href="%s" target="_blank">NextGEN Gallery University on YouTube</a>.

en: Watermarks
sk_SK: Vodoznaky

en: We cannot display this gallery
sk_SK: Nemôžeme zobraziť túto galériu

en: We have a growing list of video tutorials to get you started. Watch some below or head over to <a href="%s" target="_blank">NextGEN Gallery University on YouTube</a> to see all available vidoes.
sk_SK: Máme rastúci zoznam video tutoriálov, aby ste mohli začať. Sledujte nižšie alebo prejdite na <a href="%s" target="_blank">NextGEN Gallery University na YouTube</a>, kde nájdete všetky dostupné videá.

en: Welcome
sk_SK: Vitajte

en: Welcome to NextGEN Gallery
sk_SK: Vitajte v NextGEN Gallery

en: We’ve detected you are running PHP versions 7.0.26 or 7.1.12. These versions of PHP have a bug that breaks NextGEN Gallery and causes server crashes in certain conditions. To protect your site, NextGEN Gallery will not load. We recommend asking your host to roll back to an earlier version of PHP. For details on the PHP bug, see: <a target="_blank" href="https://bugs.php.net/bug.php?id=75573">bugs.php.net/bug.php?id=75573</a>
sk_SK: Zistili sme, že používate PHP verziu 7.0.26 or 7.1.12. Táto verzia PHP obsahuje chybu, ktorá zastaví NextGEN Gallery a spôsobuje zrútenie servera za určitých podmienok. Na ochranu Vašich stránok sa NextGEN Gallery nenačíta. Odporúčame Vám, aby ste sa vrátili k predchádzajúcej verzii PHP. Podrobnosti o chybe PHP nájdete v časti: <a target="_blank" href="https://bugs.php.net/bug.php?id=75573">bugs.php.net/bug.php?id=75573</a>

en: What effect would you like to use?
sk_SK: Aký efekt si prajete použiť?

en: What must the lightbox be applied to?
sk_SK: Na čo treba použiť Lightbox?

en: What should images be resized to?
sk_SK: Na akú veľkosť majú byť zmenené?

en: What stylesheet would you like to use?
sk_SK: Aký stylesheet chcete použiť?

en: What would you like to display?
sk_SK: Čo by ste chceli zobraziť?

en: What's the default sorting method?
sk_SK: Aká je predvolená metóda triedenia?

en: When active each image in the gallery will link to an imagebrowser display and lightbox effects will not be applied.
sk_SK: Ak je aktívny každý obrázok v galérii prepojený s prehliadačom obrázkov, efekty lightboxu sa nebudú používať.

en: When contacting support, consider copying and pasting this information in your support request. It helps us troubleshoot more quickly.
sk_SK: Pri kontakte s podporou zvážte skopírovanie a vloženie týchto informácií do vašej žiadosti o podporu. Pomáha nám to rýchlejšie riešiť problémy.

en: When enabled, adds a MediaRSS link to your header. Third-party web services can use this to publish your galleries
sk_SK: Ak je povolené, pridá MediaRSS odkaz do hlavičky. Webové služby tretích strán to môžu použiť na publikovanie vašich galérií

en: When enabled, image files will be removed after a Gallery has been deleted
sk_SK: Ak je povolené, budú súbory obrázkov zmazané pri zmazaní galérie

en: When enabled, related images will be appended to each post by matching the posts tags/categories to image tags
sk_SK: Ak je povolené, príslušné obrázky budú pripojené ku každému príspevku tak, aby zodpovedali štítkom/kategóriám príspevkov s obrazovými štítkami

en: When generating thumbnails, what image dimensions do you desire?
sk_SK: Aké rozmery obrázku chcete pri vytváraní miniatúr?

en: When generating thumbnails, what image quality do you desire?
sk_SK: Akú kvalitu náhľadu chcete pri vytváraní miniatúr?

en: Where galleries and their images are stored
sk_SK: Kde sú uložené galérie a ich obrázky

en: Where would you like galleries stored?
sk_SK: Kde chcete uložiť galérie?

en: Widget that displays Media RSS links for NextGEN Gallery.
sk_SK: Widget, ktorý pre NextGEN Gallery zobrazuje Media RSS odkaz.

en: Width
sk_SK: Šírka

en: Width x Height
sk_SK: Šírka x Výška

en: Width x height (in pixel)
sk_SK: Šírka x výška (v pixeloch)

en: Width x height (in pixel). NextGEN Gallery will keep ratio size
sk_SK: Šírka x výška (v pixeloch). NextGEN Gallery zachová pomer strán

en: Width:
sk_SK: Šírka:

en: XMP Data
sk_SK: XMP dáta

en: Yes
sk_SK: Áno

en: You are about to start the bulk edit for %s galleries 
     
     'Cancel' to stop, 'OK' to proceed.
sk_SK: Chystáte sa spustiť hromadnú úpravu pre %s galérie
    
    "Zrušiť" pre zastavenie, "OK" pre pokračovanie.

en: You are about to start the bulk edit for %s images 
     
     'Cancel' to stop, 'OK' to proceed.
sk_SK: Chystáte sa spustiť hromadnú úpravu  %s obrázkov
    
    'Zrušiť' pre zastavenie, 'OK' pre pokračovanie.

en: You can specify multiple tags to delete by separating them with commas
sk_SK: Môžete určiť viacero štítkov oddelených čiarkami, ktoré chcete odstrániť

en: You can specify multiple tags to rename by separating them with commas.
sk_SK: Môžete určiť viacero štítkov oddelených čiarkami, ktoré chcete premenovať.

en: You could edit this file if it were writable
sk_SK: Tento súbor môžete zmeniť, ak je zapisovateľný

en: You do not have the correct permission
sk_SK: Nemáte správne oprávnenie

en: You're awesome! You've already got NextGEN Plus. But why not go all the way? With NextGEN Pro, you can sell print and digital downloads, provide proofing galleries for clients, manage galleries directly from Adobe Lightroom, and more.
sk_SK: Ste úžasný! Už ste dostali NextGEN Plus. Ale prečo neísť ďalej? S aplikáciou NextGEN Pro môžete predávať tlačené obrázky a digitálne súbory na stiahnutie, poskytovať klientom galérie na overenie, spravovať galérie priamo z Adobe Lightroom a ďalšie.

en: Your browser doesn't have Silverlight, HTML5, or HTML4 support.
sk_SK: Váš prehliadač nemá podporu Silverlight, HTML5 alebo HTML4.

en: [Maximize]
sk_SK: [Maximalizovať]

en: [Minimize]
sk_SK: [Minimalizovať]

en: [Show all]
sk_SK: [Ukázať všetko]

en: [Show slideshow]
sk_SK: [Ukázať prezentáciu]

en: [Show thumbnails]
sk_SK: [Ukázat náhľady]

en: and the thumbnails directory
sk_SK: a adresár náhľadov

en: created
sk_SK: vytvorené

en: deleted successfully
sk_SK: úspešne vymazaný

en: didn't exist. Please create first the main gallery folder
sk_SK: neexistuje. Najprv vytvorte hlavnú zložku galérie

en: is not writeable !
sk_SK: nie je možné zapisovať!

en: of
sk_SK: z

en: random
sk_SK: náhodný

en: recently added
sk_SK: nedávno pridané

en: with permission 777 manually !
sk_SK: s právami 777 ručne!

en: {count} images were uploaded successfully.
sk_SK: {count} obrázkov bolo úspešne nahratých.

en: {count} images were uploaded successfully. <a href="%s" target="_blank">Manage gallery</a>
sk_SK: {count} obrázkov bolo úspešne nahraných. <a href="%s" target="_blank">Správa galérie</a>
