NextGEN Gallery - en to el translation catalogue (663 entries)

en:  is not writeable
el: δεν μπορεί να εγγραφεί

en:  sec
el:  δευτ

en: # of columns
el: # των στηλών

en: # of seconds
el: # δευτερόλεπτα

en: %1s tag(s) deleted.
el: %1s ετικέτα(ες) διαγράφηκαν.

en: %s images were uploaded successfully
el: %s εικόνες μεταφορτώθηκαν επιτυχώς

en: %s slug(s) edited.
el: %s slug(s) άλλαξε.

en: &lt; Prev
el: &lt; Προηγ

en: (Error : Couldn't not find image)
el: (Σφάλμα: δεν μπόρεσε να βρει την εικόνα)

en: (Error : Couldn't not update data base)
el: (Σφάλμα: Δεν ήταν δυνατή η ενημέρωση της βάσης δεδομένων)

en: (Error : Couldn't not update meta data)
el: (Σφάλμα: Δεν ήταν δυνατή η ενημέρωση στα meta data)

en: (Hide Customization Options)
el: (Απόκρυψη Επιλογών Παραμετροποίησης)

en: (Hide Customization Settings)
el: (Απόκρυψη Ρυθμίσεων Παραμετροποίησης)

en: (Show Customization Options)
el: (Εμφάνιση Επιλογών Παραμετροποίησης)

en: (Show Customization Settings)
el: (Εμφάνιση Ρυθμίσεων Παραμετροποίησης)

en: (optional)
el: (προαιρετικό)

en: 0 images were uploaded
el: 0 εικόνες μεταφορτώθηκαν

en: 0 will display all images at once
el: Με 0 θα εμφανίσει όλες τις εικόνες ταυτόχρονα

en: 1 image was uploaded successfully
el: 1 εικόνα μεταφορτώθηκε επιτυχώς

en: 1 item | %s items
el[0]: 1 στοιχείο
el[1]: %s στοιχεία

en: 90&deg; clockwise
el: 90&deg; δεξιόστροφα

en: 90&deg; counter-clockwise
el: 90&deg; αριστερόστροφα

en: <a href="%1$s" title="Manage Uploads" class="musublink">%2$sMB (%3$s%%)</a>
el: <a href="%1$s" title="Διαχείριση Μεταφορτώσεων" class="musublink">%2$sMB (%3$s%%)</a>

en: <a href="%1$s" title="Manage Uploads" class="musublink">%2$sMB</a>
el: <a href="%1$s" title="Διαχείριση Μεταφορτώσεων" class="musublink">%2$sMB</a>

en: <a href="http://wordpress.org/tags/nextgen-gallery?forum_id=10" target="_blank">Support Forums</a>
el: <a href="http://wordpress.org/tags/nextgen-gallery?forum_id=10" target="_blank">Φόρουμ Υποστήριξης</a>

en: <a href="http://www.nextgen-gallery.com" target="_blank">Introduction</a>
el: <a href="http://www.nextgen-gallery.com" target="_blank">Εισαγωγή</a>

en: <a href="http://www.nextgen-gallery.com/languages" target="_blank">Languages</a>
el: <a href="http://www.nextgen-gallery.com/languages" target="_blank">Γλώσσες</a>

en: <strong>EXTENDING NEXTGEN?</strong> There are many third party plugins that add displays and functionality for NextGEN Gallery. See our <a href='http://www.nextgen-gallery.com/nextgen-gallery-extension-plugins/'>Complete List of NextGEN Extension  Plugins</a>.
el: <strong>ΕΠΕΚΤΑΣΗ NEXTGEN;</strong> Υπάρχουν πολλά plugins τρίτων που προσθέτουν εμφάνιση και λειτουργικότητα στην NextGEN Gallery. Δείτε <a href='http://www.nextgen-gallery.com/nextgen-gallery-extension-plugins/'>Πλήρης κατάλογος των NextGen Πρόσθετων</a>.

en: <strong>NEED  HELP?</strong> If you need help or assistance please visit the <a href='http://wordpress.org/support/plugin/nextgen-gallery'>NextGEN Gallery forums on WordPress.org</a>. Please note that we actively monitor and  participate in the forums, but given that NextGEN Gallery is a free product, we don't guarantee replies to support queries.
el: <strong>Χρειάζεστε βοήθεια;</strong> Αν χρειάζεστε βοήθεια, παρακαλούμε επισκεφθείτε το <a href='http://wordpress.org/support/plugin/nextgen-gallery'>NextGEN Gallery φόρουμ για WordPress.org</a>. Παρακαλώ σημειώστε ότι παρακολουθούμε και συμμετέχουμε ενεργά στο φόρουμ, αλλά δεδομένου ότι η NextGEN Gallery είναι ένα δωρεάν προϊόν, δεν εγγυόμαστε απαντήσεις για τα ερωτήματα.

en: <strong>Translation by : </strong><a target="_blank" href="http://www.nextgen-gallery.com/languages/">See here</a>
el: <strong>Μετάφραση από : </strong><a target="_blank" href="http://vision4reality.com/en/translation-plugins/">Michael Diplaros</a>

en: A failure occurred
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα

en: About
el: Σχετικά

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add Gallery / Images
el: Προσθήκη Γκαλερί / Εικόνες

en: Add Hidden Images
el: Προσθήκη Κρυμμένων Εικόνων

en: Add MediaRSS link?
el: Προσθήκη MediaRSS σύνδεσμο;

en: Add gallery / Upload images
el: Προσθήκη γκαλερί / Ανέβασμα εικόνων

en: Add new album
el: Προσθήκη νέου άλμπουμ

en: Add new gallery
el: Προσθέστε νέα γκαλερί

en: Add new tags
el: Προσθήκη νέων ετικετών

en: Add page
el: Προσθήκη σελίδας

en: Add recent or random images from the galleries
el: Προσθέστε την πρόσφατες ή τυχαίες εικόνες από τις γκαλερί

en: Add tags
el: Προσθήκη ετικετών

en: Adjust Thumbnail Quality?
el: Ρυθμίστε Ποιότητα Μικρογραφιών;

en: After images are uploaded, they will be resized to the above dimensions and quality
el: Αφού "ανεβούν" οι εικόνες, θα αλλάξει το μέγεθός τους με τις παραπάνω διαστάσεις και ποιότητα

en: After you create and select a album, you can drag and drop a gallery or another album into your new album below
el: Αφού δημιουργήσετε και επιλέξετε ένα άλμπουμ, μπορείτε να σύρετε και να ρίξετε μια γκαλερί ή άλλο άλμπουμ στο νέο σας άλμπουμ παρακάτω

en: Album | Albums
el[0]: Άλμπουμ
el[1]: Άλμπουμ

en: Album ID
el: Άλμπουμ ID

en: Album deleted
el: Άλμπουμ διαγράφηκε

en: Album description:
el: Περιγραφή Άλμπουμ:

en: Album name:
el: Όνομα άλμπουμ:

en: Album overview
el: Επισκόπηση άλμπουμ

en: Album: %s
el: Άλμπουμ: %s

en: Albums
el: Άλμπουμ

en: Albums will link this gallery to the selected page
el: Τα άλμπουμ θα συνδέσουν αυτή την γκαλερί στην επιλεγμένη σελίδα

en: Alignment
el: Ευθυγράμμιση

en: All galleries
el: Όλες οι γκαλερί

en: All images
el: Όλες οι εικόνες

en: All stylesheets must contain a <a href='#' onclick='%s'>file header</a>
el: Όλα τα stylesheets πρέπει να περιέχουν μία <a href='#' onclick='%s'>κεφαλίδα του αρχείου</a>

en: Allow users to change the roles for other blog authors.
el: Επιτρέψτε στους χρήστες να αλλάξουν τους ρόλους για άλλους συγγραφείς blog.

en: Allow users to choose a style for the gallery.
el: Επιτρέψτε στους χρήστες να επιλέγουν εμφάνιση για την γκαλερί.

en: Allow users to import images folders from the server.
el: Επιτρέπει στους χρήστες να εισάγουν εικόνες των φακέλων από το διακομιστή.

en: Allow users to upload zip folders.
el: Επιτρέπει στους χρήστες να ανεβάζουν συμπιεσμένους(.zip) φακέλους.

en: Allowed characters for file and folder names are
el: Επιτρέπονται χαρακτήρες για ονόματα αρχείων και φακέλων είναι

en: Alphabetical
el: Αλφαβητικά

en: Alt & Title Text / Description
el: Alt & Τίτλος Κείμενο / Περιγραφή

en: Alt &amp; Title Text
el: Alt &amp; Τίτλος Κείμενο

en: Alt/Title text
el: Alt/Τίτλος κείμενο

en: An absolute or relative (to the site document root) file system path
el: Μια απόλυτη ή σχετική (στο root του εγγράφου της ιστοσελίδας) διαδρομή συστήματος αρχείων

en: An absolute or relative (to the site document root) file system path or an HTTP url
el: Μια απόλυτη ή σχετική (στο root του εγγράφου της ιστοσελίδας) διαδρομή συστήματος αρχείων ή μια διεύθυνση HTTP

en: An empty or 0 setting will make the gallery full width
el: Αφήνοντας κενό ή 0 θα κάνει την γκαλερί πλήρες πλάτος

en: An unexpected error occured.
el: Παρουσιάστηκε μη αναμενόμενο σφάλμα.

en: An unexpected error occured. This is most likely due to a server misconfiguration. Check your PHP error log or ask your hosting provider for assistance.
el: Παρουσιάστηκε μη αναμενόμενο σφάλμα. Αυτό είναι πιο πιθανό να οφείλεται σε εσφαλμένη ρύθμιση του διακομιστή. Ελέγξτε το αρχείο καταγραφής σφαλμάτων PHP σας ή ρωτήστε τον πάροχο φιλοξενίας σας για βοήθεια.

en: Aperture
el: Διάφραγμα

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: At a Glance
el: Με μια ματιά

en: Attach NextGEN Gallery to Post
el: Συνδέστε NextGen Gallery για Δημοσίευση

en: Author
el: Δημιουργος

en: Author Position
el: Θέση Δημιουργού

en: Automatically resize images after upload
el: Αυτόματη προσαρμογή μεγέθους εικόνων μετά τη μεταφόρτωση

en: Average
el: Μέσος όρος

en: Back
el: Πίσω

en: Back to gallery
el: Επιστροφή στην γκαλερί

en: Backup file does not exist
el: Δεν υπάρχει αρχείο αντίγραφο ασφαλείας

en: Backup the original images?
el: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας των αρχικών εικόνων;

en: Blank
el: Κενό

en: Browse images without reloading the page.
el: Αναζήτηση εικόνων χωρίς την επαναφόρτωση της σελίδας.

en: Bulk actions
el: Μαζικές ενέργειες

en: Camera
el: Φωτογραφική μηχανή

en: Camera / Type
el: Κάμερα / Τύπος

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Caption
el: Λεζάντα

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Category
el: Κατηγορία

en: Caution: If you keep images in the original folder and later delete the gallery, the images in that folder might be deleted depending on your settings.
el: Προσοχή: Αν κρατήσετε τις εικόνες στον αρχικό φάκελο και στη συνέχεια διαγράψετε την γκαλερί, οι εικόνες σε αυτό το φάκελο ίσως να διαγραφούν, εξαρτάται από τις ρυθμίσεις σας.

en: Center
el: Κέντρο

en: Certain themes may allow images to flow over their container if this setting is too large
el: Ορισμένα θέματα μπορεί να επιτρέψουν στις εικόνες να βγουν έξω απο τα όρια, αν αυτή η ρύθμιση είναι πολύ μεγάλη

en: Change options
el: Αλλαγή επιλογών

en: Change style
el: Αλλαγή εμφάνισης

en: Changes you make to the contents will be saved to
el: Οι αλλαγές που κάνετε με το περιεχόμενο θα πρέπει να αποθηκεύονται σε

en: Cheatin&#8217; uh?
el: Κλέβετε&#8217; εέ?

en: Check this link, if you didn't know how to set the permission :
el: Ελέγξτε αυτό το σύνδεσμο, αν δεν ξέρετε πώς να ρυθμίσετε την άδεια:

en: Choose the default style for the galleries.
el: Επιλέξτε την προεπιλεγμένη εμφάνιση για τις γκαλερί.

en: City
el: Πόλη

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Clear image cache
el: Εκκαθάριση προσωρινής μνήμης(cache) εικόνων

en: Click here for more settings
el: Κάντε κλικ εδώ για περισσότερες ρυθμίσεις

en: Click to Close
el: Κλικ για Κλείσιμο

en: Click to bring to front
el: Κλικ για να το φέρει μπροστά

en: Click to cancel
el: Κλικ για ακύρωση

en: Click to close image, click and drag to move. Use arrow keys for next and previous.
el: Κλικ για να κλείσετε την εικόνα, κλικ για να σύρετε και να μετακινήσετε. Χρησιμοποιήστε τα βελάκια για το επόμενο και προηγούμενο.

en: Click to toggle
el: Πατήστε εδώ για εμφάνιση/απόκρυψη

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Close (esc)
el: Κλείσιμο (esc)

en: Code
el: Κωδικός

en: Completely clear the NextGEN cache of all image modifications?
    
    Choose [Cancel] to Stop, [OK] to proceed.
el: Πλήρης καθαρισμός της προσωρινής μνήμης cache του NextGen από όλες τις τροποποιήσεις των εικόνων;
    
    Επιλέξτε [Ακύρωση] για να σταματήσει, [OK] για να προχωρήσετε.

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Contribute
el: Συμβολή

en: Contribute development
el: Συμβολή ανάπτυξη

en: Copied %1$s picture(s) to gallery %2$s .
el: Αντιγράφηκαν %1$s εικόνα(νες) στη γκαλερί %2$s .

en: Copy image to...
el: Αντιγραφή εικόνας σε...

en: Copy to...
el: Αντιγραφή σε...

en: Copyright Notice
el: Copyright Σημείωση

en: Could create image with %s x %s pixel
el: Θα μπορούσε να δημιουργήσει την εικόνα με %s x %s pixel

en: Could not calculate resized image dimensions
el: Δεν θα μπορούσε να υπολογίσει διαστάσεις αλλαγή μεγέθους εικόνας

en: Could not find image
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση της εικόνας

en: Could not restore original image
el: Δεν ήταν δυνατή η αποκατάσταση της αρχικής εικόνας

en: Couldn't restore original image
el: Δεν ήταν δυνατή η αποκατάσταση της αρχικής εικόνας

en: Country
el: Χώρα

en: Country code
el: Κωδικός χώρας

en: Create a new , empty gallery below the folder
el: Δημιουργήστε μια νέα, κενή γκαλερί κάτω από το φάκελο

en: Create a new gallery
el: Δημιουργία νέας γκαλερί

en: Create new page:
el: Δημιουργία νέας σελίδας:

en: Create new thumbnails
el: Δημιουργία νέων μικρογραφιών

en: Credit
el: Εύσημα

en: Crop thumbnail
el: Περικοπή μικρογραφίας

en: Current Color
el: Τρέχον Χρώμα

en: Current page
el: Τρέχουσα σελίδα

en: Customize the display settings
el: Προσαρμόστε τις ρυθμίσεις της οθόνης

en: Customize thumbnail
el: Προσαρμόστε τις μικρογραφίες

en: Database error. Could not add gallery!
el: Σφάλμα βάσης δεδομένων. Δεν ήταν δυνατή η προσθήκη γκαλερί!

en: Date / Time
el: Ημερομηνία / Ώρα

en: Date Created
el: Ημερομηνία Δημιουργίας

en: Date/Time
el: Ημερομηνία/Ώρα

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Default style
el: Προεπιλεγμένη εμφάνιση

en: Default thumbnail dimensions:
el: Προεπιλεγμένες διαστάσεις μικρογραφίας:

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete Image Files?
el: Διαγραφή Εικόνων;

en: Delete Tag
el: Διαγραφή Ετικέτας

en: Delete image
el: Διαγραφή εικόνας

en: Delete images
el: Διαγραφή εικόνων

en: Delete tags
el: Διαγραφή ετικετών

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Description
el: Περιγραφή

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Directory
el: Κατάλογος

en: Directory <strong>%s</strong> contains no pictures
el: Ο κατάλογος <strong>%s</strong> δεν περιέχει εικόνες

en: Directory <strong>%s</strong> doesn&#96;t exist!
el: Ο κατάλογος <strong>%s</strong> δεν&#96;t υπάρχει!

en: Directory does not exist.
el: Ο κατάλογος δεν υπάρχει.

en: Display Galleries
el: Εμφάνιση Γκαλερί

en: Display galleries as
el: Εμφάνιση Γκαλερί ως

en: Display galleries in feeds
el: Εμφάνιση γκαλερί στα feeds

en: Display reflection
el: Εμφάνιση αντανάκλασης

en: Display type
el: Τύπος εμφάνισης

en: Display watermark
el: Εμφάνιση υδατογραφήματος

en: Displayed gallery does not exist
el: Η παρούσα γκαλερί δεν υπάρχει

en: Do you like this Plugin?
el: Σας αρέσει αυτό το πρόσθετο;

en: Done! Successfully imported %s images
el: Έγινε! εισήχθησαν με επιτυχία %s εικόνες

en: Download latest version
el: Κατεβάστε την τελευταία έκδοση

en: Draft
el: Προσχέδιο

en: Drag image and ZIP files here or click <strong>Add Files</strong>
el: Σύρετε την εικόνα και τα ZIP αρχεία εδώ ή κάντε κλικ στην επιλογή <strong>Προσθήκη Αρχείων</strong>

en: EXIF Data
el: Δεδομένα EXIF

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit Album
el: Επεξεργασία Άλμπουμ

en: Edit Status
el: Επεξεργασία Status

en: Edit Tag Slug
el: Επεξεργασία Slug Ετικέτας

en: Edit album
el: Επεξεργασία άλμπουμ

en: Edit gallery
el: Επεξεργασία γκαλερί

en: Edit thumb
el: Επεξ. Μικρογραφίας

en: Enable AJAX pagination
el: Ενεργοποίηση AJAX pagination

en: Enable IE8 Web Slices
el: Ενεργοποίηση IE8 Web Slices

en: Enable custom CSS
el: Ενεργοποίηση προσαρμοσμένου CSS

en: Enable import function
el: Ενεργοποίηση της λειτουργίας εισαγωγής

en: Enable roles/capabilities
el: Ενεργοποίηση ρόλων/δυνατοτήτων

en: Enable style selection
el: Ενεργοποίηση επιλογή εμφάνισης

en: Enable upload quota check
el: Ενεργοποίηση ελέγχου μεγέθους μεταφόρτωσης

en: Enable zip upload option
el: Ενεργοποίηση συμπιεσμένης(.zip) μεταφόρτωσης

en: Enter the name of the tag to delete.  This tag will be removed from all posts.
el: Πληκτρολογήστε το όνομα της ετικέτας για διαγραφή. Αυτή η ετικέτα θα αφαιρεθεί από παντού.

en: Enter the post title
el: Εισάγετε τον τίτλο του άρθρου

en: Enter the tag name to edit and its new slug. This will be used in tagcloud links. <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Slug" target="_blank">Slug definition</a>
el: Πληκτρολογήστε το όνομα της ετικέτας για να επεξεργαστείτε και το slug της. Αυτό θα χρησιμοποιηθεί σε TagCloud συνδέσεις. <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Slug" target="_blank">Ορισμός Slug</a>

en: Enter the tag to rename and its new value.  You can use this feature to merge tags too. Click "Rename" and all posts which use this tag will be updated.
el: Εισάγετε την ετικέτα για μετονομασία και τη νέα τιμή του. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτήν τη δυνατότητα για να συγχωνεύσετε ετικέτες επίσης. Κάντε κλικ στο κουμπί "Μετονομασία" και όλα τα άρθρα που χρησιμοποιούν αυτή την ετικέτα θα ενημερωθούνε.

en: Enter the tags
el: Εισάγετε τις ετικέτες

en: Error rotating thumbnail
el: Σφάλμα περιστρεφόμενης μικρογραφίας

en: Error updating thumbnail
el: Σφάλμα ενημέρωσης μικρογραφίας

en: Error while applying watermark to image.
el: Σφάλμα κατά την εφαρμογή υδατογραφήματος στην εικόνα.

en: Error while creating thumbnail.
el: Σφάλμα κατά τη δημιουργία μικρογραφιών.

en: Error while resizing image.
el: Σφάλμα κατά την αλλαγή μεγέθους της εικόνας.

en: Error while rotating image.
el: Σφάλμα κατά την περιστροφή της εικόνας.

en: Error. Not enough tags provided to rename or merge.
el: Σφάλμα. Δεν υπάρχουν αρκετές ετικέτες για μετονομασία ή συγχώνευση.

en: Every %d seconds
el: Κάθε %d δευτερόλεπτα

en: Exclude ?
el: Εξαίρεση;

en: Existing Tags
el: Υπάρχουσες Εικέτες

en: Expand to actual size (f)
el: Ανάπτυξη σε πραγματικό μέγεθος (f)

en: FAQ
el: Συχνές Ερωτήσεις

en: Failed to copy database row for picture %s
el: Αποτυχία αντιγραφής σειρά δεδομένων για την εικόνα του %s

en: Failed to copy image %1$s to %2$s
el: Αποτυχία για αντιγραφή της εικόνας %1$s στη %2$s

en: Failed to extract images from ZIP
el: Αποτυχία να εξαγάγετε τις εικόνες από ZIP

en: Failed to get image path for %s
el: Απέτυχε η λήψη διαδρομής της εικόνα για %s

en: File Content:
el: Περιεχόμενο Αρχείου:

en: File do not exists
el: Το αρχείο δεν υπάρχει

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Fired
el: Ενεργοποιήθηκε

en: First Image
el: Πρώτη Εικόνα

en: Fit to Screen
el: Προσαρμογή στην οθόνη

en: Flash
el: Φλας

en: Flash slideshow support has been removed from NextGEN Gallery. Please see <a href='%s'>this blog post</a> for more information.
el: Η υποστήριξη Flash slideshow έχει αφαιρεθεί από το NextGen Γκαλερί. Παρακαλούμε δείτε <a href='%s'>αυτό το άρθρο</a> για περισσότερες πληροφορίες.

en: Flip horizontally
el: Αναστροφή οριζοντίως

en: Flip vertically
el: Αναστροφή καθέτως

en: Float
el: Στοίχιση

en: Focal Length
el: Εστιακό μήκος

en: Focal length
el: Εστιακό μήκος

en: Font Color:
el: Χρώμα γραμματοσειράς:

en: Font Family:
el: Τύπος Γραμματοσειράς:

en: Font Size:
el: Μέγεθος Γραμματοσειράς:

en: For a more flexible user management you can use the
el: Για μια πιο ευέλικτη διαχείριση χρηστών, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το

en: Full Size
el: Πλήρες Μέγεθος

en: Full size
el: Πλήρες μέγεθος

en: Galleries
el: Γκαλερί

en: Galleries per page
el: Γκαλερί ανά σελίδα

en: Gallery | Galleries
el[0]: Γκαλερί
el[1]: Γκαλερί

en: Gallery <strong>%s</strong> successfully created! | Galleries <strong>%s</strong> successfully created!
el[0]: Η γκαλερί <strong>%s</strong> δημιουργήθηκε με επιτυχία!
el[1]: Οι γκαλερί <strong>%s</strong> δημιουργήθηκαν με επιτυχία!

en: Gallery ID
el: Γκαλερί ID

en: Gallery ID %1$s successfully created. You can show this gallery in your post or page with the shortcode %2$s.<br/>
el: Γκαλερί ID %1$s δημιουργήθηκε με επιτυχία. Μπορείτε να εμφανίσετε αυτή τη γκαλερί στο άρθρο σας ή στη σελίδα με shortcode %2$s.<br/>

en: Gallery IDs, separated by commas.
el: Γκαλερί IDs, χωρισμένες με κόμμα.

en: Gallery Settings
el: Ρυθμίσεις Γκαλερί

en: Gallery deleted successfully
el: Η γκαλερί διαγράφηκε με επιτυχία

en: Gallery not found.
el: Η γκαλερί δεν βρέθηκε.

en: Gallery path
el: Διαδρομή Γκαλερί

en: Gallery path does not exist and could not be created
el: Η διαδρομή της Γκαλερί δεν υπάρχει και δεν μπορεί να δημιουργηθεί

en: Gallery path:
el: Γκαλερί διαδρομή:

en: Gallery settings
el: Ρυθμίσεις γκαλερί

en: Gallery width
el: Πλάτος Γκαλερί

en: Gallery: %s
el: Γκαλερί: %s

en: Get help
el: Ζητήστε βοήθεια

en: Get help with NextGEN Gallery
el: Λήψη βοήθειας με NextGen Gallery

en: Get your language pack
el: Πάρτε το πακέτο γλώσσα σας

en: Give it a good rating on WordPress.org
el: Δώστε μια καλή βαθμολογία στο WordPress.org

en: Go
el: Μετάβαση

en: Go to the Highslide JS homepage
el: Μετάβαση στην αρχική σελίδα Highslide JS

en: Go to the first page
el: Μετάβαση στην πρώτη σελίδα

en: Go to the last page
el: Μετάβαση στην τελευταία σελίδα

en: Go to the next page
el: Μετάβαση στην επόμενη σελίδα

en: Go to the previous page
el: Μετάβαση στην προηγούμενη σελίδα

en: Graphic Library
el: Βιβλιοθήκη Γραφικών

en: Heading for related images
el: Επικεφαλίδα για σχετικές φωτογραφίες

en: Headline
el: Επικεφαλίδα

en: Height
el: Ύψος

en: Height:
el: Ύψος:

en: Help translating it
el: Βοηθήστε μεταφράζοντας

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: How should related images be match?
el: Πώς θα πρέπει οι σχετικές εικόνες να ταιριάζουν;

en: How will you generate a watermark?
el: Πώς θα σου δημιουργήσει ένα υδατογράφημα;

en: How would you like galleries to be displayed?
el: Πώς θα θέλατε η γκαλερί να εμφανίζεται;

en: IPTC Data
el: IPTC Δεδομένα

en: If pagination is used this option will show all images in the modal window (Thickbox, Lightbox etc.) This increases page load.
el: Εάν χρησιμοποιείται σελιδοποίηση(pagination), αυτή η επιλογή θα εμφανίσει όλες τις φωτογραφίες σε ενα αποκλειστικό παράθυρο (Thickbox, Lightbox κλπ). Αυτό αυξάνει το φορτίο της σελίδας.

en: If you have problems, please create directory
el: Αν έχετε προβλήματα, παρακαλούμε δημιουργήστε φάκελο

en: Ignore the aspect ratio, no portrait thumbnails
el: Αγνοήστε το aspect ratio, όχι μικρογραφίες σε διάταξη πορτρέτο

en: Ignore the aspect ratio, no portrait thumbnails?
el: Αγνοήστε την αναλογία διαστάσεων, όχι με διάταξη πορτρέτου οι μικρογραφίες;

en: Image
el: Εικόνα

en: Image %1 of %2
el: Εικόνα %1 από %2

en: Image Height
el: Ύψος Εικόνας

en: Image ID
el: ID εικόνας

en: Image ID:
el: ID εικόνας:

en: Image Options
el: Επιλογές Εικόνας

en: Image URL:
el: URL εικόνας:

en: Image Width
el: Πλάτος Εικόνας

en: Image crop
el: Περικοπή εικόνας

en: Image generation failed
el: Η δημιουργία εικόνας απέτυχε

en: Image quality
el: Ποιότητα εικόνας

en: Image rotated
el: Η εικόνα περιστράφηκε

en: Image watermark
el: Υδατογράφημα εικόνας

en: Images per page
el: Εικόνες ανά σελίδα

en: Images tagged &quot;%s&quot;
el: Εικόνες με ετικέτα &quot;%s&quot;

en: Import Folder
el: Εισαγωγή φακέλου

en: Import metadata
el: Εισαγωγή metadata

en: Importing gallery
el: Εισαγωγή γκαλερί

en: In Progress...
el: Σε εξέλιξη...

en: Insert into Post
el: Τοποθετήστε στην Δημοσίευση

en: Interval
el: Μεσοδιάστημα

en: Invalid Displayed Gallery
el: Άκυρη Προβολή Γκαλερί

en: Invalid MediaRSS command
el: Μη έγκυρη εντολή MediaRSS

en: Invalid image file. Acceptable formats: JPG, GIF, and PNG.
el: Μη έγκυρο αρχείο εικόνας. Αποδεκτές μορφές: JPG, GIF και PNG.

en: Invalid request
el: Μη έγκυρο αίτημα

en: It is developed and supported by Photocrati Media. We'd like to offer a special thanks to Alex Rabe, who first developed the plugin and maintained it through 2011.
el: Έχει αναπτυχθεί και υποστηρίζεται από Photocrati Media. Θα θέλαμε να προσφέρουμε ένα ιδιαίτερο ευχαριστώ στον Alex Rabe, ο οποίος ανέπτυξε για πρώτη φορά το plugin και τη διατήρησαν έως το 2011.

en: It is recommended that your images be resized to be web friendly
el: Συνιστάται ώστε οι εικόνες να αλλάζουν το μέγεθός τους για να είναι φιλικές στο διαδίκτυο

en: Items per page
el: Στοιχεία ανά σελίδα

en: Keep images in original location.
el: Κρατήστε τις εικόνες στην αρχική τους θέση.

en: Keywords
el: Λέξεις-κλειδιά

en: L O A D I N G
el: Φ Ο Ρ Τ Ω Σ Η

en: Last modified
el: Τελευταία ενημέρωση

en: Least used
el: Λγότερο χρησιμοποιημένα

en: Left
el: Αριστερά

en: Lightbox Effects
el: Lightbox Εφφέ

en: Limit
el: Όριο

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Link target
el: Στόχος συνδέσμου

en: Link to page:
el: Σύνδεση με τη σελίδα:

en: List of default sizes used for thumbnails and images
el: Λίστα με προεπιλεγμένα μεγέθη που χρησιμοποιούνται για μικρογραφίες και εικόνες

en: Loading&#8230;
el: Φόρτωση&#8230;

en: Loading...
el: Φόρτωση...

en: Location
el: Τοποθεσία

en: MYSQL Version
el: MySQL Έκδοση

en: Main NextGEN Gallery overview
el: Επισκόπηση κύριας NextGen Gallery

en: Main Page (no parent)
el: Αρχική Σελίδα (όχι μητρική)

en: Make
el: Πραγματοποίηση

en: Manage Albums | Manage Albums
el[0]: Διαχείριση Άλμπουμ
el[1]: Διαχείριση Άλμπουμ

en: Manage Galleries | Manage Galleries
el[0]: Διαχείριση Γκαλερί
el[1]: Διαχείριση Γκαλερί

en: Manage Tags
el: Διαχειριστείτε Ετικέτες

en: Manage gallery
el: Διαχείριση γκαλερί

en: Manage image tags
el: Διαχείριση εικόνων ετικέτων

en: Manage others gallery
el: Διαχείριση άλλων γκαλερί

en: Manage tags
el: Διαχείριση ετικετών

en: Maximize the widget content
el: Μεγιστοποιήστε το περιεχόμενο του widget

en: Maximum # of related images to display
el: Μέγιστο # των σχετικών εμφανιζόμενων εικόνων

en: Maximum dimensions
el: Μέγιστες διαστάσεις

en: Maximum image count
el: Μέγιστος αριθμός των εικόνων

en: Maximum number of galleries or sub-albums to appear on a single page
el: Μέγιστος αριθμός γκαλερί ή υπο-άλμπουμ για εμφάνιση σε μια σελίδα

en: Maximum number of tags
el: Μέγιστος αριθμός ετικετών

en: Memory usage
el: Χρήση μνήμης

en: Merge tag(s) &laquo;%1$s&raquo; to &laquo;%2$s&raquo;. %3$s objects edited.
el: Συγχώνευση ετικέτας(τών) &laquo;%1$s&raquo; σε &laquo;%2$s&raquo;. %3$s αντικείμενα επεξεργάστηκαν.

en: Minimize the widget content
el: Ελαχιστοποιήστε το περιεχόμενο του widget

en: Miscellaneous
el: Διάφορα

en: Missing parameters
el: Λείπουν παράμετροι

en: More Help & Info
el: Περισσότερη βοήθεια & Πληροφορίες

en: Most popular
el: Δημοφιλέστερα

en: Move
el: Μετακίνηση

en: Move image to...
el: Μετακίνηση εικόνας προς...

en: Move to...
el: Μετακίνηση σε...

en: N/A
el: Δ/Υ

en: Name
el: Όνομα

en: Network Options
el: Επιλογές Δικτύου

en: Network settings
el: Ρυθμίσεις δικτύου

en: New Gallery
el: Νέα Γκαλερί

en: New gallery page ID
el: Νέα γκαλερί σελίδα ID

en: New tag name(s):
el: Νέο όνομα ετικέτας:

en: Newsfeed could not be loaded.  Check the <a href="%s">front page</a> to check for updates.
el: Το Newsfeed δεν μπορεί να φορτωθεί. Ελέγξτε το <a href="%s">μπροστινή σελίδα</a>για να ελέγξετε για ενημερώσεις.

en: Next
el: Επόμενο

en: Next &gt;
el: Επόμενο &gt;

en: Next (arrow right)
el: Επόμενη (arrow right)

en: Next tags
el: Επόμενες ετικέτες

en: NextGEN Attach Interface
el: NextGen Επισύναψη Διασύνδεσης

en: NextGEN Basic Compact Album
el: NextGen Basic Συμπαγές Άλμπουμ

en: NextGEN Basic Extended Album
el: NextGen Basic Εκτεταμένο Άλμπουμ

en: NextGEN Basic Thumbnails
el: NextGen Basic Μικρογραφίες

en: NextGEN Gallery %s is incompatible with this version of NextGEN Pro. Please update NextGEN Pro to version %s or higher to restore NextGEN Gallery functionality.
el: Το NextGen Gallery %s δεν είναι συμβατό με αυτήν την έκδοση του NextGen Pro. Παρακαλούμε να ενημερώσετε το NextGen Pro στην έκδοση %s ή νεότερη για την αποκατάσταση της λειτουργικότητας του.

en: NextGEN Gallery & Album Settings
el: NextGEN Γκαλερί & Άλμπουμ Ρυθμίσεις

en: NextGEN Gallery - Attach To Post
el: NextGEN Gallery - Επισύναψη στο άρθρο

en: NextGEN Gallery : Tables could not created, please check your database settings
el: NextGen Gallery: Δεν θα μπορούσε να δημιουργούνται πίνακες, ελέγξτε τις ρυθμίσεις της βάσης δεδομένων σας

en: NextGEN Gallery Overview
el: Επισκόπηση NextGen Gallery

en: NextGEN Gallery contains some functions which are only available under PHP 5.2. You are using the old PHP 4 version, upgrade now! It's no longer supported by the PHP group. Many shared hosting providers offer both PHP 4 and PHP 5, running simultaneously. Ask your provider if they can do this.
el: Η NextGen Gallery περιέχει κάποιες λειτουργίες που είναι διαθέσιμες μόνο στην PHP 5.2. Χρησιμοποιείτε την παλιά έκδοση της PHP 4, αναβάθμιση τώρα! Είναι δεν υποστηρίζεται πλέον από την ομάδα της PHP. Πολλοί πάροχοι φιλοξενίας προσφέρουν PHP 4 και PHP 5, που εκτελείται ταυτόχρονα. Ζητήστε από τον παροχέα σας αν μπορεί να το κάνει.

en: NextGEN Gallery is one of the most popular WordPress plugins of all time with over 12 million downloads.
el: Το NextGEN Gallery είναι ένα από τα πιο δημοφιλή plugins WordPress όλων των εποχών με πάνω από 12 εκατομμύρια downloads.

en: NextGEN hides its gallery displays in feeds other than MediaRSS. This enables image galleries in feeds.
el: Η NextGen κρύβει την εμφάνιση γκαλερί σε feeds εκτός από MediaRSS. Αυτό ενεργοποιεί την δυνατότητα γκαλερί εικόνων στα feeds.

en: No
el: Όχι

en: No GD support
el: Δεν υπάρχει υποστήριξη GD

en: No album ID has been provided as parameter
el: Δεν έχει δοθεί άλμπουμ ID ως παράμετρος

en: No album selected
el: Δεν έχει επιλεγεί άλμπουμ

en: No album selected!
el: Δεν έχει επιλεγεί άλμπουμ!

en: No directory specified.
el: Ο κατάλογος δεν καθορίστηκε.

en: No display type selected
el: Δεν επιλέξατε τύπο προβολής

en: No entities to display for this source.
el: Δεν υπάρχουν φορείς προβολής για τον αυτή την πηγή.

en: No entries found
el: Δεν βρέθηκαν εγγραφές

en: No exif data
el: Δεν υπάρχουν δεδομένα EXIF

en: No folder specified
el: Δεν καθορίστηκε φάκελος

en: No galleries have been yet created.
el: Καμία γκαλερί δεν έχει ακόμη δημιουργηθεί.

en: No gallery
el: Καμία γκαλερί

en: No gallery name specified
el: Καμία γκαλερί δεν καθορίστικε

en: No images selected
el: Δεν έχουν επιλεγεί εικόνες

en: No meta data saved
el: Δεν αποθηκεύτηκαν meta data

en: No new slug(s) specified!
el: Δεν υπάρχουν νέα slug(s) που να προσδιορίζονται!

en: No new tag specified!
el: Καμία νέα ετικέτα δεν καθορίζεται!

en: No new/old valid tag specified!
el: Καμία έγκυρη νέα/παλιά ετικέτα δεν καθορίζεται!

en: No objects (post/page) found for specified old tags.
el: Κανένα αντικείμενο (άρθρο /σελίδα) δεν βρέθηκε που να καθορίζει παλιές ετικέτες.

en: No permissions to browse folders. Try refreshing the page or ensuring that your user account has sufficient roles/privileges.
el: Δεν έχετε δικαιώματα για να περιηγηθείτε σε φακέλους. Δοκιμάστε να ανανεώσετε τη σελίδα ή την εξασφάλιση ότι ο λογαριασμός χρήστη σας έχει επαρκή ρόλους /προνόμια.

en: No permissions to import folders. Try refreshing the page or ensuring that your user account has sufficient roles/privileges.
el: Δεν έχετε δικαιώματα για εισαγωγή φακέλων. Δοκιμάστε να ανανεώσετε τη σελίδα ή την εξασφάλιση ότι ο λογαριασμός χρήστη σας έχει επαρκή ρόλους /προνόμια.

en: No permissions to upload images. Try refreshing the page or ensuring that your user account has sufficient roles/privileges.
el: Δεν έχετε δικαιώματα για να ανεβάσετε εικόνες. Δοκιμάστε να ανανεώσετε τη σελίδα ή την εξασφάλιση ότι ο λογαριασμός χρήστη σας έχει επαρκή ρόλους /προνόμια.

en: No picture
el: Δεν υπάρχει εικόνα

en: No slug edited.
el: Δεν επεξεργάστηκε το slug.

en: No tag deleted.
el: Καμία ετικέτα δεν διεγράφη.

en: No tag merged.
el: Καμία ετικέτα δεν συγχωνεύθηκε.

en: No tag renamed.
el: Καμία ετικέτα δεν μετονομάστηκε.

en: No tag specified!
el: Καμία ετικέτα δεν καθορίζεται!

en: No template selected
el: Δεν επιλέχθηκε πρότυπο

en: No valid gallery name!
el: Μη έγκυρο όνομα γκαλερί!

en: No valid new tag.
el: Μή έγκυρη νέα ετικέτα.

en: None
el: Καμία

en: Not a valid notice name
el: Όχι έγκυρο όνομα

en: Not fired
el: Δεν ενεργοποιήθηκε

en: Not linked
el: Μη συνδεδεμένα

en: Not set
el: Δεν έχει οριστεί

en: Note : Based on your server memory limit you should not upload larger images then <strong>%d x %d</strong> pixel
el: Σημείωση: Με βάση το όριο μνήμης του διακομιστή σας δεν θα πρέπει να ανεβάσετε μεγαλύτερες εικόνες, από, <strong>%d x %d</strong> pixel

en: Note: This limit will not apply to slideshow widgets or random galleries if/when those galleries specify their own image limits
el: Σημείωση: Αυτό το όριο δεν θα ισχύει για slideshow widgets ή τυχαία γκαλερί, αν/όταν αυτές οι γκαλερί καθορίζουν τα δικά τους όρια της εικόνας

en: Number of columns to display
el: Αριθμός στηλών προς εμφάνιση

en: Object didn't contain correct data
el: Το αντικείμενο δεν περιλαμβάνει ορθά δεδομένα

en: Offset:
el: Μετατόπιση:

en: One picture successfully added | %s pictures successfully added
el[0]: Μία φωτογραφία προστέθηκε με επιτυχία
el[1]: %s εικόνες προστέθηκαν επιτυχώς

en: Only apply to NextGEN and WordPress images
el: Εφαρμόστε μόνο για εικόνες NextGen και WordPress εικόνες

en: Only apply to NextGEN images
el: Εφαρμόστε μόνο για εικόνες της NextGen

en: Only which are listed
el: Μόνο ότι αναγράφεται

en: Only which are not listed
el: Μόνο ότι δεν αναγράφεται

en: Opacity:
el: Αδιαφάνεια:

en: Operating System
el: Λειτουργικό Σύστημα

en: Operation successful. Please clear your browser cache.
el: Λειτουργία επιτυχής. Παρακαλούμε καθαρίσετε την cache του browser σας.

en: Original images
el: Εικόνες αρχείου

en: Other Options
el: Άλλες Επιλογές

en: Override image settings
el: Παράκαμψη ρυθμίσεων εικόνας

en: Override thumbnail settings
el: Παράκαμψη ρυθμίσεων μικρογραφίας

en: Overriding the image settings will create an additional set of images
el: Παρακάμπτοντας τις ρυθμίσεις εικόνας θα δημιουργήσει ένα πρόσθετο σύνολο των εικόνων

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: Overwrite
el: Αντικατάσταση

en: Overwrite tags
el: Επανεγγραφή ετικετών

en: PCRE Backtracking Limit
el: PCRE Backtracking Όριο

en: PHP Exif support
el: PHP Exif υποστήριξη

en: PHP IPTC support
el: PHP IPTC υποστήριξη

en: PHP Max Post Size
el: PHP Μέγιστο Μέγεθος Δημοσίευσης

en: PHP Max Script Execute Time
el: PHP μέγιστος χρόνος εκτέλεσης Script

en: PHP Max Upload Size
el: PHP Μέγιστο Μέγεθος Μεταφόρτωσης

en: PHP Memory Limit
el: PHP Όριο Μνήμης

en: PHP Safe Mode
el: PHP Ασφαλής λειτουργία

en: PHP Version
el: PHP Έκδοση

en: PHP XML support
el: PHP XML υποστήριξη

en: Page
el: Σελίδα

en: Page ID
el: Σελίδα ID

en: Page Link to
el: Σελίδας σύνδεσμος σε

en: Parent
el: Γονικό

en: Pause
el: Παύση

en: Pause slideshow (spacebar)
el: Παύση slideshow (spacebar)

en: Percent
el: Ποσοστό

en: Photos
el: Φωτογραφίες

en: Picture
el: Εικόνα

en: Picture tag
el: Ετικέτα εικόνας

en: Picture tag: %2$l.
el: Ετικέτα εικόνας: %2$l.

en: Pictures deleted successfully
el: Εικόνες διαγράφηκαν επιτυχώς

en: Place any custom stylesheets in <strong>wp-content/ngg_styles</strong>
el: Τοποθετήστε κάθε παραμετροποιημένα stylesheets στο <strong>wp-content/ngg_styles</strong>

en: Play
el: Αναπαραγωγή

en: Play slideshow (spacebar)
el: Αναπαραγωγή slideshow (spacebar)

en: Please note: You can only activate the watermark under Manage Gallery. This action cannot be undone.
el: Παρακαλώ σημειώστε: Μπορείτε να ενεργοποιήσετε μόνο το υδατογράφημα κάτω Διαχείριση Γκαλερί. Αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Position:
el: Θέση:

en: Post title
el: Τίτλος άρθρου

en: Presort
el: Διαλεγμένα

en: Preview image:
el: Προεπισκόπηση εικόνας:

en: Preview of saved settings:
el: Προεπισκόπηση των αποθηκευμένων ρυθμίσεων:

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Previous (arrow left)
el: Προηγούμενη (arrow left)

en: Previous tags
el: Προηγούμενες ετικέτες

en: Province/State
el: Επαρχία / Πολιτεία

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: Publish this image
el: Δημοσιεύστε αυτή την εικόνα

en: Published a new post
el: Δημοσιεύθηκε νέο αρθρο

en: Quality:
el: Ποιότητα:

en: Random Images
el: Τυχαίες Εικόνες

en: Recent Images
el: Πρόσφατες Εικόνες

en: Recover
el: Ανάκτηση

en: Recover from backup
el: Ανάκτηση από αντίγραφο ασφαλείας

en: Recover image from backup
el: Ανάκτηση εικόνας από αντίγραφο ασφαλείας

en: Refresh preview image
el: Ανανέωση της εικόνας προεπισκόπησης

en: Related Images
el: Σχετικές Εικόνες

en: Remove featured image
el: Κατάργηση προτεινόμενης εικόνας

en: Rename
el: Μετονομασία

en: Rename Tag
el: Μετονομασία ετικέτας

en: Renamed tag(s) &laquo;%1$s&raquo; to &laquo;%2$s&raquo;
el: Μετονομασία ετικέτας(τών) &laquo;%1$s&raquo; to &laquo;%2$s&raquo;

en: Replace all existing options and gallery options with their default settings
el: Αντικαταστήστε όλες τις υπάρχουσες επιλογές και τις επιλογές γκαλερί με τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις τους

en: Reset Options
el: Επαναφορά Επιλογών

en: Reset all options to default settings
el: Επαναφέρει όλες τις επιλογές στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις

en: Reset all options to default settings?
    
    Choose [Cancel] to Stop, [OK] to proceed.
el: Επαναφέρει όλες τις επιλογές στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις;
    
    Επιλέξτε [Ακύρωση] για να σταματήσει, [OK] για να προχωρήσετε.

en: Reset settings
el: Επαναφορά ρυθμίσεων

en: Resize
el: Αλλαγή μεγέθους

en: Resize Images to
el: Αλλαγή μεγέθους εικόνων σε

en: Resize images
el: Αλλαγή μεγέθους εικόνων

en: Right
el: Δεξιά

en: Roles & Capabilities
el: Ρόλοι & Δυνατότητες

en: Rotate
el: Περιστροφή

en: Rotate images
el: Περιστροφή εικόνων

en: Rotate images clockwise
el: Περιστροφή εικόνων δεξιόστροφα

en: Rotate images counter-clockwise
el: Περιστροφή εικόνων αριστερόστροφα

en: SQL Mode
el: SQL Λειτουργία

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save Changes
el: Αποθήκευση Αλλαγών

en: Save all changes
el: Αποθήκευση όλων των αλλαγών

en: Saved successfully
el: Αποθηκεύτηκε με επιτυχία

en: Scan Folder for new images
el: Σάρωση Φακέλου για νέες εικόνες

en: Search Images
el: Αναζήτηση Εικόνων

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
el: Αποτελέσματα αναζήτησης για &#8220;%s&#8221;

en: Search tags
el: Αναζήτηση Ετικετών

en: Select
el: Επιλογή

en: Select &#187;
el: Επιλογή &#187;

en: Select Color
el: Επιλέξτε Χρώμα

en: Select Gallery
el: Επιλέξτε γκαλερί

en: Select a display type
el: Επιλέξτε έναν τύπο προβολής

en: Select a folder to import. The folder name will be used as the title of the gallery.
el: Επιλέξτε ένα φάκελο για εισαγωγή. Το όνομα του φακέλου θα πρέπει να χρησιμοποιείται ως τίτλος της γκαλερί.

en: Select a gallery
el: Επιλέξτε γκαλερί

en: Select a preview image:
el: Επιλέξτε εικόνα προεπισκόπησης:

en: Select album
el: Επιλέξτε άλμπουμ

en: Select gallery
el: Επιλέξτε γκαλερί

en: Select the area for the thumbnail from the picture on the left.
el: Επιλέξτε την περιοχή για την μικρογραφία από την εικόνα στα αριστερά.

en: Select the destination gallery:
el: Επιλέξτε προορισμό της γκαλερί:

en: Select the lowest role which should be able to access the following capabilities. NextGEN Gallery supports the standard roles from WordPress.
el: Επιλέξτε ποιοι ρόλοι θα εχουν δικαιώματα πρόσβασης στις παρακάτω δυνατότητες. Η NextGen Gallery υποστηρίζει το πρότυπο ρόλων του WordPress.

en: Select with the mouse the area for the new thumbnail
el: Επιλέξτε με το ποντίκι την περιοχή για τη νέα μικρογραφία

en: Separate picture tags with commas.
el: Ξεχωρίστε τις ετικέτες των εικόνων με κόμμα.

en: Server Settings
el: Ρυθμίσεις Server

en: Set NextGEN featured image
el: Ορίστε NextGEN προτεινόμενη εικόνα

en: Set featured image
el: Ορίστε προτεινόμενη εικόνα

en: Set fix dimension
el: Ρύθμιση διαστάσεων fix

en: Set fix dimension?
el: Ρύθμιση καθορισμένων διάστασεων;

en: Set watermark
el: Ρύθμιση υδατογραφήματος

en: Sets an SEO-friendly name to this gallery for URLs. Currently only in use by the Pro Lightbox.
el: Ορίζει ένα SEO φιλικό όνομα για αυτή τη συλλογή για τις διευθύνσεις URL. Επί του παρόντος, μόνο σε χρήση από το Pro Lightbox.

en: Should work if the gallery is bellow the blog.dir
el: Λειτουργεί εάν η γκαλερί είναι κάτω από το blog.dir

en: Show
el: Προβολή

en: Show / hide used galleries
el: Εμφάνιση / απόκρυψη χρησιμοποιημένων γκαλερί

en: Show Media RSS icon
el: Εμφάνιση του Media RSS εικονιδίου

en: Show Related Images on Posts?
el: Προβολή Σχετικών Εικόνων στα Δημοσιεύματα;

en: Show a NextGEN Gallery Slideshow
el: Εμφάνιση ενός NextGEN Gallery Slideshow

en: Show meta data
el: Προβολή meta data

en: Show slideshow link
el: Εμφάνιση τον σύνδεσμο slideshow

en: Show the Media RSS link
el: Εμφάνιση του Media RSS συνδέσμου

en: Show thumbnail link
el: Προβολή συνδέσμου μικρογραφίας

en: Shutter
el: Διάφραγμα

en: Shutter Reloaded
el: Διάφραγμα Ξαναφορτώνεται

en: Shutter speed
el: Ταχύτητα κλείστρου

en: Size
el: Μέγεθος

en: Size List
el: Μέγεθος Λίστας

en: Size of the image
el: Μέγεθος εικόνας

en: Slideshow link text
el: Σύνδεσμος κειμένου slideshow

en: Slug(s) to set:
el: Slug(s) για επεξεργασία:

en: Sorry, NextGEN Gallery works only with a Memory Limit of 16 MB or higher
el: Λυπούμαστε, η NextGen Gallery λειτουργεί μόνο με όριο μνήμης τα 16 MB ή περισσότερα

en: Sorry, NextGEN Gallery works only with a role called administrator
el: Λυπούμαστε, η NextGen Gallery λειτουργεί μόνο στη βαθμίδα διαχειριστή

en: Sorry, you have no access here
el: Λυπούμαστε, δεν έχετε πρόσβαση εδώ

en: Sorry, you have used your space allocation. Please delete some files to upload more files.
el: Λυπούμαστε, έχετε χρησιμοποιήσει την κατανομή του χώρου σας. Παρακαλούμε διαγράψτε κάποια αρχεία να ανεβάσετε περισσότερα αρχεία.

en: Sorry, you must be able to manage galleries
el: Λυπούμαστε, αλλά θα πρέπει να έχετε έγκριση να διαχειριστείτε γκαλερί

en: Sort Gallery
el: Ταξινόμηση Γκαλερί

en: Sort Order:
el: Σειράς Ταξινόμησης:

en: Sort gallery
el: Ταξινόμηση γκαλερί

en: Sort in what direction?
el: Ταξινόμηση προς ποια κατεύθυνση;

en: Sort or Exclude Images
el: Ταξινόμηση ή Εξαίρεση Εικόνων

en: Sort order changed
el: Η ταξινόμηση άλλαξε

en: Source
el: Πηγή

en: Source not compatible with selected display type
el: Η πηγή δεν είναι συμβατή με τον επιλεγμένο τύπο της εμφάνισης

en: Sources
el: Πηγές

en: Space Allowed
el: Επιτρεπόμενος Χώρος

en: Space Used
el: Χρήσιμοποιούμενος χώρος

en: Storage Space
el: Αποθηκευτικός χώρος

en: Styles
el: Εμφανίσεις

en: Subject
el: Θέμα

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Tag(s) to delete:
el: Ετικέτα(ες) για διαγραφή:

en: Tag(s) to match:
el: Ετικέτα(ες) που ταιριάζουν:

en: Tag(s) to rename:
el: Ετικέτα(ες) για μετονομασία:

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Tags (comma separated list)
el: Ετικέτες (διαχωρισμένες με κόμμα λίστα)

en: Tags changed
el: Οι εττικέτες άλλαξαν

en: Tags number and slugs number isn't the same!
el: Ο αριθμός των ετικετών και ο αριθμός των slugs δεν είναι το ίδιο!

en: Template
el: Πρότυπο

en: Text for Media RSS link
el: Κείμενο επεξήγησης για τον Media RSS σύνδεσμο

en: Text:
el: Κείμενο:

en: Thanks to all donators...
el: Χάρη σε όλους τους δωρητές...

en: The album ID=%s does not exist.
el: Το άλμπουμ ID=%s δεν υπάρχει.

en: The default setting should be %s
el: Η προεπιλεγμένη ρύθμιση θα πρέπει %s

en: The display type that the tagcloud will point its results to
el: Ο τύπος της εμφάνισης που το TagCloud θα δείξει τα αποτελέσματά της να

en: The gallery ID=%s does not exist.
el: Η γκαλερί ID=%s  δεν υπάρχει.

en: The most popular gallery plugin for WordPress and one of the most popular plugins of all time with over 12 million downloads.
el: Το πιο δημοφιλές γκαλερί plugin για WordPress και ένα από τα πιο δημοφιλή plugins όλων των εποχών με πάνω από 12 εκατομμύρια μεταφορτώνει.

en: The server setting Safe-Mode is on !
el: Η ρύθμιση server Safe-Mode είναι on !

en: These are maximum values
el: Αυτές είναι οι μέγιστες τιμές

en: This does not affect existing thumbnails; overriding the thumbnail settings will create an additional set of thumbnails. To change the size of existing thumbnails please visit 'Manage Galleries' and choose 'Create new thumbnails' for all images in the gallery.
el: Αυτό δεν επηρεάζει υφιστάμενες μικρογραφίες. Παράκαμψη των ρυθμίσεων των μικρογραφιών θα δημιουργήσει ένα επιπλέον σετ μικρογραφιών. Για να αλλάξετε το μέγεθος των υφιστάμενων μικρογραφιών επισκεφθείτε το «Διαχείριση Γκαλερί» και επιλέξτε τη «Δημιουργία νέων μικρογραφιών» για όλες τις εικόνες στην γκαλερί.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
el: Αυτή η λειτουργία απαιτεί inline frames. Έχετε απενεργοποιημένα iframes ή ο browser σας δεν τα υποστηρίζει.

en: This is the default path for all blogs. With the placeholder %BLOG_ID% you can organize the folder structure better.
el: Αυτή είναι η προεπιλεγμένη διαδρομή για όλα τα blogs. Με το σύμβολο κράτησης θέσης %BLOG_ID% μπορείτε να οργανώσετε τη δομή του φακέλου καλύτερα.

en: This is the maximum limit of images that NextGEN will restrict itself to querying
el: Αυτό είναι το μέγιστο όριο των εικόνων που η NextGen θα περιοριστεί από την επερώτηση

en: This plugin is primarily developed, maintained, supported and documented by <a href="%s" target="_blank">Photocrati Media</a> with a lot of love & effort. Any kind of contribution would be highly appreciated. Thanks!
el: Αυτό το plugin κατά κύριο λόγο αναπτύχθηκε, συντηρείται, υποστηρίζεται και τεκμηριώνεται από <a href="%s" target="_blank">Photocrati Media</a> με πολλή αγάπη και κόπο. Οποιοδήποτε είδος της εισφοράς θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα. Ευχαριστώ!

en: This widget requires JavaScript.
el: Αυτό το widget απαιτεί JavaScript.

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Thumbnail Options
el: Επιλογές Μικρογραφίας

en: Thumbnail crop
el: Περικοπή Μικρογραφίας

en: Thumbnail dimensions
el: Διαστάσεις Μικρογραφίας

en: Thumbnail link text
el: Κείμενο συνδέσμου Μικρογραφίας

en: Thumbnail updated
el: Η μικρογραφία ενημερώθηκε

en: Thumbnails
el: Μικρογραφίες

en: Time Created
el: Ώρα Δημιουργίας

en: Title
el: Τίτλος

en: Title:
el: Τίτλος:

en: Tooltip text for Media RSS link
el: Κείμενο επεξήγησης εργαλείων για τον Media RSS σύνδεσμο

en: Top
el: Κορυφή

en: Try to apply to all images
el: Προσπαθήστε να εφαρμόσεται σε όλες τις εικόνες

en: Try to apply to all images that link to image files
el: Προσπαθήστε να εφαρμόζεται σε όλες τις εικόνες που συνδέονται με τα αρχεία εικόνας

en: Unable to create directory
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία του καταλόγου

en: Unable to create directory %s.
el: Δεν είναι δυνατή δημιουργία καταλόγου %s.

en: Unable to write to directory %s. Is this directory writable by the server?
el: Αδύνατη η εγγραφή στον κατάλογο %s. Είναι αυτός ο κατάλογος εγγράψιμος από τον server;

en: Unexpected Error
el: Μη αναμενόμενο Σφάλμα

en: Unsorted
el: Μη διαλεγμένα

en: Untitled
el: Χωρίς τίτλο

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Update Sort Order
el: Ενημέρωση Ταξινόμησης

en: Update Successfully
el: Ενημέρωση Επιτυχώς

en: Update successful
el: Η ενημέρωση ήταν επιτυχής

en: Update successfully
el: Ενημέρωση επιτυχώς

en: Upload Images
el: Ανέβασμα Εικόνων

en: Upload complete
el: Ολοκλήρωση Μεταφόρτωσης

en: Use TinyMCE Button / Upload tab
el: Χρήση TinyMCE Button / Upload tab

en: Use a legacy template when rendering (not recommended).
el: Χρησιμοποιήστε ένα πρότυπο κληρονομιά κατά την απόδοση (δεν συνιστάται).

en: Use as featured image
el: Χρήση ως προτεινόμενη εικόνα

en: Use imagebrowser effect
el: Χρησιμοποιήστε ImageBrowser εφφέ

en: Using Text
el: Χρησιμοποιώντας Κείμενο

en: Using an Image
el: Χρησιμοποιώντας μια Εικόνα

en: Value
el: Τιμή

en: View
el: Προβολή

en: View all
el: Προβολή όλων

en: Visit the plugin homepage
el: Επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του plugin

en: Watermarks
el: Υδατογραφήματα

en: We cannot display this gallery
el: Δεν μπορούμε να εμφανίσουμε αυτή την γκαλερί

en: Welcome to NextGEN Gallery !
el: Καλώς ήρθατε στο NextGen Gallery!

en: What effect would you like to use?
el: Τι εφφέ θα θέλατε να χρησιμοποιήσετε;

en: What must the lightbox be applied to?
el: Που θα πρέπει το εφφέ lightbox να εφαρμοστεί;

en: What should images be resized to?
el: Σε τι μέγεθός θα πρέπει να αλλάξει τις εικόνες;

en: What stylesheet would you like to use?
el: Τι στυλ(stylesheet) θα θέλατε να χρησιμοποιήσετε;

en: What would you like to display?
el: Τι θα θέλατε να εμφανιστεί;

en: What's the default sorting method?
el: Ποια είναι η προεπιλεγμένη μέθοδος ταξινόμησης;

en: When active each image in the gallery will link to an imagebrowser display and lightbox effects will not be applied.
el: Όταν είναι ενεργή κάθε εικόνα στη συλλογή θα προβάλεται σε imagebrowser και το εφφέ του lightbox δεν θα πρέπει να εφαρμόζεται.

en: When enabled, adds a MediaRSS link to your header. Third-party web services can use this to publish your galleries
el: Εάν ενεργοποιηθεί, προσθέτει εναν σύνδεσμο MediaRSS στην κεφαλίδα(header) σας. Χάρης αυτό διαδικτυακές υπηρεσίες μπορούν να χρησιμοποιήσουν αυτό για να δημοσιεύσετε την γκαλερί σας.

en: When enabled, image files will be removed after a Gallery has been deleted
el: Εάν ενεργοποιηθεί, οι εικόνες θα αφαιρούντε μετά την διαγραφή της γκαλερί τους

en: When enabled, related images will be appended to each post by matching the posts tags/categories to image tags
el: Εάν ενεργοποιηθεί, εικόνες που σχετίζονται σε δημοσιέυματα θα προσαρτηθούν σε κάθε θέση που ταιριάζουν με τις θέσεις ετικέτες/κατηγορίες σε ετικέτες εικόνας

en: When generating thumbnails, what image dimensions do you desire?
el: Κατά τη δημιουργία μικρογραφιών, ποιες διαστάσεις επιθυμείτε στην εικόνα της;

en: When generating thumbnails, what image quality do you desire?
el: Κατά τη δημιουργία μικρογραφιών, τί ποιότητα εικόνας θέλετε;

en: Where galleries and their images are stored
el: Πού αποθηκεύονται οι γκαλερί και οι εικόνες τους

en: Where would you like galleries stored?
el: Πού θα θέλατε οι γκαλερί να αποθηκεύονται;

en: Widget that displays Media RSS links for NextGEN Gallery.
el: Widget που εμφανίζει Media RSS συνδέσμους για NextGen Gallery.

en: Width
el: Πλάτος

en: Width x Height
el: Πλάτος x Ύψος

en: Width x height (in pixel)
el: Πλάτος x Ύψος (σε pixel)

en: Width x height (in pixel). NextGEN Gallery will keep ratio size
el: Πλάτος x Ύψος (σε pixel). Η NextGen Gallery θα κρατήσει το μέγεθος σε αναλογία

en: Width:
el: Πλάτος:

en: XMP Data
el: XMP Δεδομένα

en: Yes
el: Ναι

en: You are about to start the bulk edit for %s galleries 
     
     'Cancel' to stop, 'OK' to proceed.
el: Είστε έτοιμοι να ξεκινήσετε τη μαζική επεξεργασία για %s γκαλερί 
     
      'Άκυρο' για να σταματήσει, 'ΟΚ' για να προχωρήσει.

en: You are about to start the bulk edit for %s images 
     
     'Cancel' to stop, 'OK' to proceed.
el: Είστε έτοιμοι να ξεκινήσετε τη μαζική επεξεργασία των εικόνων %s 
     
     'Άκυρο' για να σταματήσει, 'ΟΚ' για να προχωρήσει.

en: You browser doesn't have Flash, Silverlight, HTML5, or HTML4 support.
el: Ο περιηγητής σας δεν έχει Flash, Silverlight, HTML5, ή HTML4 υποστήριξη.

en: You can specify multiple tags to delete by separating them with commas
el: Μπορείτε να καθορίσετε πολλαπλές ετικέτες για να διαγράψετε διαχωρίζοντας με κόμμα

en: You can specify multiple tags to rename by separating them with commas.
el: Μπορείτε να καθορίσετε πολλαπλές ετικέτες για να μετονομάσετε διαχωρίζοντας τες με κόμμα.

en: You could edit this file if it were writable
el: Θα μπορούσατε να επεξεργαστείτε αυτό το αρχείο αν ήταν εγγράψιμο

en: You do not have the correct permission
el: Δεν έχετε τη σωστή έγκριση

en: [Maximize]
el: [Μεγιστοποίηση]

en: [Minimize]
el: [Ελαχιστοποίηση]

en: [Show all]
el: [Εμφάνιση όλων]

en: [Show slideshow]
el: [Προβολή slideshow]

en: [Show thumbnails]
el: [Προβολή μικρογραφιών]

en: and the thumbnails directory
el: και ο κατάλογος των μικρογραφιών

en: created
el: δημιουργήθηκε

en: deleted successfully
el: διεγράφη επιτυχώς

en: didn't exist. Please create first the main gallery folder
el: δεν υπήρχε. Παρακαλώ δημιουργήστε πρώτα το κύριο φάκελο γκαλερί

en: is not writeable !
el: δεν είναι εγγράψιμο!

en: link text
el: σύνδεσμο κειμένου

en: of
el: από

en: random
el: τυχαία

en: recently added
el: πρόσφατα προστιθέμενη

en: with permission 777 manually !
el: με άδεια 777 χειροκίνητα!
